چگونه در آپارتمان خود یک تراس زیبا داشته باشیم؟


: 1136

معمولا آخرین فضایی که هنگام طراحی یا بازسازی آن را در نظر می گیریم، تراس آپارتمان است. درصورتی که تراس یکی از فضای مهم می باشد و فضای داخلی منزل را به طبیعت بیرون متصل می کند و افراد را به صرف وقت بیشتری در خارج از فضای داخلی منزل تشویق می کند.

 

معمولا آخرین فضایی که هنگام طراحی یا بازسازی آن را در نظر می گیریم، تراس آپارتمان است. درصورتی که تراس یکی از فضای مهم می باشد و فضای داخلی منزل را به طبیعت بیرون متصل می کند و افراد را به صرف وقت بیشتری در خارج از فضای داخلی منزل تشویق می کند. بسته به اندازه، شکل و طرح، راه حل های متفاوتی برای فضا سازی تراس وجود دارد که می توانید آنها را به کار بگیرید. پس با گروه طراحی و بازسازی مهزاد همراه شوید تا با تفییراتی کوچک و کار بردی، فضایی آرام و دنج برای منزل خود به ارمغان آورید.

باتوجه به اندازه تراس، مبلمان مناسب انتخاب کنید. اگر تراس کوچکی داشته باشید می توانید از یک کاناپه راحت یا میز و صندلی تاشو استفاده کنید. در صورتی که تراس شما به اندازه کافی بزرگ باشد می توانید از میز و صندلی و یک سایبان مکانی زیبا برای تابستان و زمستان خود بسازید.

برای روشنایی تراس گزینه های زیادی وجود دارند، که با توجه به سلیقه می توانید در تراس خود اجرا کنید. می توان از فانوس ها یا رشته ای از لامپ های کوچک استفاده کرد و یا حتی لامپ ساده ای از دیوار آویزان کنید. در صورت امکان می توانید با استفاده از شمع های تزئینی تراسی رویایی داشته باشبد.

گزینه دیگر برای زیبا سازی تراس استفاده از مجسمه های کوچک و یا اشیای تزئینی مطابق با سلیقه شما می باشد. همچنین می توان با الهام گرفتن از محیط اطراف به زیبایی تراس افزود. با قرار دادن تعدادی کوسن می توانید مکان بهتری برای استراحت و آرامش خود مهیا کنید.

یکی از رایج ترین ایده های کاربردی برای زیبایی فضای تراس استفاده از گیاهان می باشد. با به کار بردن گلدان های متعدد در سایز و رنگهای مختلف فضایی سبز و با طراوت به وجود آورید. استفاده از باغچه های عمودی بر روی دیوار زیبایی تراس شما را دو چندان می کند.

تراس با یک دید زیبا ،می تواند بهترین مکان برای استراحت بوده و آرامش بخش باشد. فراموش نکنید تراس منزل شما نیز جزئی از خانه ی شما است و همان طور که می خواهید دکوراسیون داخلی منزلتان از جنس خودتان باشد، فضای بیرونی آن نیز بهتر است رنگ و نشانه ای از شما داشته باشد. توجه داشته باشید که دقیقا چه چیزهایی را برای این فضا می خواهید و چه چیزهایی را نمی خواهید. خواسته ی شما می تواند یک فضای کار، فضای مطالعه یا فضای غذاخوری باشد. بالکن تان هرچقدر هم کوچک، می تواند فضایی باشد که همیشه رویای آن را داشته اید.

منبع : مهزاد آرشیتکت

آدرس ارتباطی ما

  • آدرس نمایشگاه : شیراز ، شهرک گلستان ، نرسیده به فلکه دوم ، طبقه فوقانی بانک ملی
  • تلفن دفتر مرکزی  :  07136215811
  • مشاوره فروش      : 09373301286
  • مشاوره طراحی    :  09178288680
  • پشتیبانی سایت      :  09373301286
  • ایمیل : architectsmehzad@gmail.com