فنگ شویی در دکوراسیون منزل


: 774

این روز ها همه در جست و جوی آرامش هستند، و همین میل به آرامش روش های متعددی را برای کسب آرامش در جهان ایجاد کرده است. از مراقبه و یوگا گرفته تا فنگ شویی و شیوه های مدرن و باستانی حفظ تعادل!

فنگ شویی: این روز ها همه در جست و جوی آرامش هستند، و همین میل به آرامش روش های متعددی را برای کسب آرامش در جهان  ایجاد کرده است. از مراقبه و یوگا گرفته تا فنگ شویی و شیوه های مدرن و باستانی حفظ تعادل! فنگ شویی همان اصول باستانی است که چینی ها برای چیدمان فضای پیرامون خود از آن الهام می گرفتند تا به این روش بتوانند جریان مثبت انرژی را در تمام محل سکونت خود منتشر کنند و به سادگی به آرامش برسند، آرامشی برای تمام لحظات زندگی، امروز به بررسی فنگ شویی در داخل آپارتمان های امروزی می پردازیم که همگی به نحوی با آن در ارتباط هستیم. با ما همراه باشید.

فنگ شویی در ورودی ها:

آنچه که در یک آپارتمان به آن نیاز داریم، ورود هر چه بیشتر نیروی چی (نیروی حیاتی کائنات در تمام اشیای اطراف که به صورت های مختلف ایجاد می شود) به آپارتمان و جریان ملایم آن از یک به اتاق دیگر است. بیشترین مقدار نیروی چی از در ورودی منزل داخل می شود، به همین دلیل ورودی ها باید روشن و جذاب باشند تا نیروی چی را به ورود مشتاق کند. پس اولین قدم در آرامش منزل ورودی روشن و جذاب !

فنگ شویی در سرویس های بهداشتی:

سرویس های بهداشتی تولید نیروی چی منفی می کنند و هرگز نباید رو به روی ورودی یا اتاق های اصلی  خانه قرار بگیرند، اگر در آپارتمان محل سکونت خود با چنین مشکلی مواجه هستید، در توالت را همواره بسته نگه دارید، و بانصب آینه بر روی درب آن را به صورت نمادین پنهان کنید و اگر در حمام خانه توالت دیگری دارید سعی کنید حتی المقدور از توالت در ورودی استفاده نکنید، برای از بین بردن نیروی چی منفی از گل و گیاه و نور شمع در این فضا استفاده کنید. 

فنگ شویی در قسمت نشیمن:

بهتر است که نشیمن در نزدکی در ورودی باشد تا بتواند نیروی چی مثبت را به سرعت جذب کند. لبه های تیز و گوشه های مزاحم مبلمان، ستون هایی با مقطع مربع، و تیر های زیر سقف دارای نیروی چی راکد هستند که در اصطلاح فنگ شویی به آن ها شار می گویند. قرار دادن مبلمان نشیمن در جای مناسب می تواند این شارها را خنثی کند. در زمینه ی ستون های مزاحم نیز استفاده از گل و گیاه سبز و یا نصب آیینه می تواند مفید واقع شود.

فنگ شویی در آشپزخانه:

از نظر فنگ شویی، آپارتمان های دوبلکس بهترند چرا که نیروی چی پس از ورود، در انتخاب مسیر دچار سر در گمی می شود. اگر در آپارتمان اختلاف سطح وجود دارد، بهتر است آشپزخانه و غذا خوری بالاتر از نشیمن قرار داشته باشند. زیرا در غیر این صورت مهمانان هنگام خروج از منزل نیروی مثبت چی را با خود می برند.

فنگ شویی در اتاق خواب:

سطح اتاق ها نیز باید با هم یکی باشند، و یک اتاق خواب نباید بیشتر از سایر اتاق ها، وسیع شود. شکل مناسب برای اتاق ها، مربع یا مسطتیل است و اتاق های " L " شکل ناقص به نظر می رسند و این زاویه ی موجود در اتاق ها مولد نیروی شار است. و برای بی اثر کردن آن باید از نصب آینه در دو طرف دیوار کمک بگیریم.

فنگ شویی در هنر نظم دهی فضای منزل:

از ریخت و پاش اشیا در اطراف و بی نظمی در منزل پرهیز کنید. زیرا این مسئله باعث انفعال و کندی نیروی چی می شود. وسایل نظم دهنده به خوبی می توانند در فنگ شویی منزلتان به شما کمک کنند. نیروی چی در مکان های تاریک و بدون استفاده نیز راکد و بی تاثیر می شود. سعی کنید منزل شما همیشه روشن باشد و نور و هوا به تمام اتاق ها، خصوصا آن هایی که استفاده نمی شوند وارد شوند.

اگر شما هم قصد دارید با انتخاب یک دکوراسیون داخلی مطابق با اصول فنگ شویی، آرامش و شادی را به منزل تان بیاورید و به دنبال افرادی هستید که برای اجرای خواسته هایتان مناسب و کارآمد باشند، پیشنهاد می کنم این کار را به عهده اهالی فن بگذارید. گروه طراحی و معماری مهزاد با ارائه ی ایده های زیبا و مطابق با سلیقه ی شما در کنارتان خواهند بود.

منبع : مهزاد آرشیتکت

دکوراسیون داخلی در شیراز، دکوراسیون داخلی شیراز، اجرای دکوراسیون داخلی در شیراز، معماری و طراحی در شیراز، بازسازی منازل، معماری در شیراز، گروه طراحی معمتری در شیراز

آدرس ارتباطی ما

  • آدرس نمایشگاه : شیراز ، شهرک گلستان ، نرسیده به فلکه دوم ، طبقه فوقانی بانک ملی
  • تلفن دفتر مرکزی  :  07136215811
  • مشاوره فروش      : 09373301286
  • مشاوره طراحی    :  09178288680
  • پشتیبانی سایت      :  09373301286
  • ایمیل : architectsmehzad@gmail.com