چگونه در و پنجره ها را در برابر سرما عایق کنیم؟


: 1308

با نزدیک شدن به فصل زمستان، ذخیره انرژی در منزل امری بدیهی و ضروری است. بهترین گزینه برای حفظ گرما و انرژی استفاده از پنجره‌های دو جداره می باشد.

با نزدیک شدن به فصل زمستان، ذخیره انرژی در منزل امری بدیهی و ضروری است. بهترین گزینه برای حفظ گرما و انرژی استفاده از پنجره‌های دو جداره می باشد. اما در بعضی منازل این کار انجام پذیر نیست. ممکن است که شما در منزلی تاریخی با وسایل ارزشمند زندگی کنید و یا خانه شما دارای پنجره‌های قدیمی باشد که تعویض آن امکان پذیر نباشد و یا حتی بودجه محدودی در اختیار دارید. متخصصین گروه طراحی و معماری مهزاد چند ایده کاربردی و مقرون به صرفه جهت ذخیره انرژی به شما معرفی می کنند.

درز گیری درها و پنجره‌ها با نوارهای درزگیر: اولین اقدام برای جلوگیری ار ورود هوای سرد به داخل خانه، درزگیری درها و پنجره‌ها است. داخل و خارج پنجره‌ها درزگیری کنید و در قاب پنجره از نوارهای مخصوص درزگیری استفاده کنید.

استفاده از پرده‌های سنگین: پرده‌های سبک مخصوص تابستان را با پرده‌های سنگین‌تر در زمستان عوض کنید. استفاده از پرده‌های لوکس و زیبا، مانند مخمل یا لینن، در زمستان ایده بسیار خوبی است و همچنین پارچه به صورت عایق در جلوی پنجره مانع ورود هوای سرد به خانه می‌شود.

پوشاندن در ورودی با پرده: درهای ورودی شیشه‌ای را با یک پرده مخملی سرتاسری بپوشانید؛ با کنارزدن این پرده‌ها در طول روز می‌توانید فضای دلنشینی داشته باشید، در هنگام شب با کشیدن پرده و ایجاد لایه‌ای اضافه از اتلاف انرژی و گرما جلوگیری کنید.

استفاده از کرکره: این نوع پرده‌ها به خاطر چند لایه بودن در برابر پنجره‌ها همانند عایق عمل می‌کنند و برای جلوگیری از ورود هوای سرد گزینه مناسبی هستند.

چارچوب‌های لایه‌ای: جهت داشتن فضایی گرم در خانه می‌توانید از پرده‌ها و کرکره‌های سرتاسری استفاده کنید. چنین پرده‌هایی علاوه بر افزودن زیبایی به منزل شما، عایق مناسبی در برابر سرما هستند.

پشت ‌دری‌ها: یکی از وسایلی که از قدیم تا به حال برای جلوگیری از ورود هوای سرد استفاده می‌شده، پشت دری‌ها هستند. پشت دری‌ها به راحتی و به سرعت مانع ورود هوای سرد به خانه می‌شوند.

روکش عایق پنجره: این روکش‌ها بر روی پنجره چسبانده می‌شوند و یک لایه محافظ اضافی به وجود می‌آورند. از معایب این رو کش‌ها این است که تمیزکردن پنجره را مشکل می‌کند؛ پس بهتر است این رو کش‌ها در پنجره‌هایی که زیاد در دید نیستند استفاده شوند.

استفاده از پنجره‌هایی با کرکره چوبى بادشکن: این نوع پنجره‌ها نسبت به گزینه‌های دیگر گران‌تر هستند اما تاثیر بسیار زیادی در حفظ گرما دارند. طبق آمار سازمان حفاظت از محیط زیست، اضافه‌ کردن یک پنجره زمستانى با کرکره چوبى بادشکن به یک پنجره قدیمی که درزگیری شده است انرژی را همانند یک پنجره دوجداره جدید ذخیره می‌کند.

درهای ضخیم خارجی: یکی دیگر از روش‌های ذخیره انرژی استفاده از درهای ضخیم بر روی درهای شیشه‌ای بیرونی خانه می‌باشد. نصب این درها در همه خانه‌ها قابل اجرا نمی‌باشد، ولی اگر قابلیت نصب داشته باشند تاثیر خوبی در حفظ گرما و انرژی دارند.

منبع : مهزاد آرشیتکت

دکوراسیون داخلی در شیراز، دکوراسیون داخلی شیراز، اجرای دکوراسیون داخلی در شیراز، معماری و طراحی در شیراز، بازسازی منازل، معماری در شیراز، گروه طراحی معمتری در شیراز

آدرس ارتباطی ما

  • آدرس نمایشگاه : شیراز ، شهرک گلستان ، نرسیده به فلکه دوم ، طبقه فوقانی بانک ملی
  • تلفن دفتر مرکزی  :  07136215811
  • مشاوره فروش      : 09373301286
  • مشاوره طراحی    :  09178288680
  • پشتیبانی سایت      :  09373301286
  • ایمیل : architectsmehzad@gmail.com