قانون ترکیب رنگ 10-30-60


: 561

یکی از مهمترین فاکتورها در دکوراسیون منزل، برقراری تعادل در رنگ‌های استفاده‌شده در محیط است.قانون 10-30-60 به شما کمک می‌کند تا ترکیب رنگ منزل خود را به سادگی مشخص کنید. این قاننون بیان می‌کند که رنگ‌های استفاده‌شده در دکوراسیون باید به صورت نسبت 60% ، 30% و 10% باشد.

 

قانون ترکیب رنگ 10-30-60

یکی از مهمترین فاکتورها در دکوراسیون منزل، برقراری تعادل در رنگ‌های استفاده‌شده در محیط است.قانون 10-30-60 به شما کمک می‌کند تا ترکیب رنگ منزل خود را به سادگی مشخص کنید. این قاننون بیان می‌کند که رنگ‌های استفاده‌شده در دکوراسیون باید به صورت نسبت 60% ، 30% و 10% باشد.

 چگونه از این قانون استفاده کنیم؟

قسمت 60% این قانون رنگ اصلی دکوراسیون شما را شامل می‌شود. این قسمت احتمالا شامل دیوارها، قطعات بزرگ  مانند فرش و شاید مبلمان می‌باشد. رنگ  60 درصدی فضای خانه شما را پر می‌کند و زمینه ای برای انجام سایر تزئینات است. 30 درصد شما، رنگ ثانویه است. شما بیشتر از نیمی از را با رنگ اصلی انجام داده‌اید. 30 درصد شما می‌تواند رنگ یک صندلی، مبل تک نفره، روتختی یا یک دیوار باشد. رنگ دوم باید رنگ 60 درصدی شما را کامل کند اما باید به اندازه کافی با رنگ اول تفاوت داشته باشد تا رنگ‌ها از هم جدا شوند. دقت داشته باشید که رنگ سومی هم وجود دارد. 10 درصد شما رنگ تاکیدی شماست. در سالن پذیرایی رنگ 10 درصدی می‌تواند رنگ وسایل دکوراتیو،آثار هنری و یا جاشمعی‌ها باشد. همچنین ای رنگ می‌تواند به عنوان یک پارچه خوش‌رنگ روی سایر اشیا بزرگ باشد.

استفاده از قانون 10-30-60 ، انتخب رنگ‌ها را برای شما ساده می‌کند و به شما کمک می‌کند تا در چیدمان منزل خود، یک تعادل رنگی بسیار زیبا داشته باشید. با وجود اینکه در این قانون توصیه شده از 3 رنگ استفاده‌کنید اما شما مجاز هستید مطابق با سلیقه وخلاقیت ود از رنگ‌های بیشتری استفاده کنید. اما برای شکستن هر قانون بهتر است ابتدا آن قانون را به خوبی بیاموزید، پس از آن می‌توانید قنون را برای خود شخصی‌سازی کنید. آموختن باید‌ها و نباید‌ها در استفاده از رنگ‌ها نیز می‌تواندبه شما کمک کند. برای شکستن قانون 10-30-60 نیز روش‌هایی وجود دارد که می‌تواند به شما کمک کند.

 

110 درصد داشته باشید

اشکالی ندارد اگر بخواهید 110 درصد داشته‌باشد. یعنی می‌توانید رنگ 60 درصدی را به عنوان رنگ اصلی و رنگ 30 درصدی را به عنوان رنگ ثانویه انتخاب کنید اما به جای یک رنگ تاکیدی، از دو رنگ تاکیدی 10 درصدی استفاده کنید. برای مثال از دو رنگ برای کوسن‌ها یا جاشمعی‌ها استفاده کنید. این کار جذابیت خاصی به دکوراسیون منزل شما می‌دهد.

می‌توانید دکوراسیون تک‌رنگ داشته‌باشید

هنگامی که شما دکوراسیون تک‌رنگ در نظر دارید، رنگ اصلی، ثانویه و تاکیدی شما یک رنگ است اما با درجه تیرگی متفاوت. به عنوان مثال یک رنگ خاکستری خنثی می‌تواند رنگ اصلی شما باشد و سایه‌ای تیره از همان رنگ به عنوان رنگ ثانویه شما انتخاب شود. رنگ تاکیدی شما می‌تواند سایه‌ی روشن از همان خاکستری باشد. انتخاب این مدل ترکیب رنگ می‌تواند خانه‌ای بسیار آرامش بخش برای شما بسازد.

این قوانین می‌تواند در انتخاب رنگ‌های مناسب به شما کمک کند اما در نهایت شما می‌خواهید در آن خانه زندگی کنید. بنابراین خانه‌ی شما باید به گونه ای تزیین شود که در آن احساس آرامش داشته‌باشید. مهمترین بخش در دکوراسیون منزل، سلیقه و خواسته شماست. گروه معماری مهزادآرشتکت می‌تواند در زمینه طراحی و اجرای دکوراسیون منزل  به شما کمک کند.

آدرس ارتباطی ما

  • آدرس نمایشگاه : شیراز ، شهرک گلستان ، نرسیده به فلکه دوم ، طبقه فوقانی بانک ملی
  • تلفن دفتر مرکزی  :  07136215811
  • مشاوره فروش      : 09373301286
  • مشاوره طراحی    :  09178288680
  • پشتیبانی سایت      :  09373301286
  • ایمیل : architectsmehzad@gmail.com