مبلمان مناسب برای سالن نشیمن


: 603

از چند مدل مبلمان برای سالن نشیمن می‌توانید استفاده کنید؟ اگر می‌خواهید سالن نشیمن فوق العاده و در عین حال متفاوت داشته‌باشید، چه کاری باید انجام دهید؟ این مطلب قرار است به سوالاتی از این قبیل پاسخ دهد و شما را در انتخاب مبلمان مناسب برای منزلتان راهنمایی کند.

 مبلمان مناسب برای سالن نشیمن

از چند مدل مبلمان برای سالن نشیمن می‌توانید استفاده کنید؟ اگر می‌خواهید سالن نشیمن فوق العاده و در عین حال متفاوت داشته‌باشید، چه کاری باید انجام دهید؟ این مطلب قرار است به سوالاتی از این قبیل پاسخ دهد و شما را در انتخاب مبلمان مناسب برای منزلتان راهنمایی کند.

مبلمان اصلی‌ترین فاکتور دکوراسیون در سالن نشیمن است بنابراین اگر به فکر طراحی یک فضای عالی در سالن نشیمن هستید، بهتر است موارد زیر را در مورد انواع و اجزای مبلمان بدانید.

1-کاناپه: هیچ مبلمانی بدون کاناپه و راحتی کامل نمی‌شود. اصلی‌ترین جز یک سالن نشیمن کاناپه است. نوع و رنگ کاناپه، سبک و تم رنگی سالن نشیمن را مشخص می‌کند و باید اولین چیزی باشد که در هنگام طراحی دکور سالن نشیمن به آن فکر کنید.

2-میز قهوه: یکی دیگر از بخش‌های مهم مبلمان سالن نشیمن، میز قهوه است. میز قهوه، میزی برای قراردادن مجله، وسایل دکوراتیو کوچک، فنجان‌های قهوه و... است و در واقع یک فضای آرام برای صرف نوشیدنی و مطالعه در سالن نشیمن ایجاد می‌کند. در انتخاب میز قهوه به جنس میز بیشتر از رنگ آن توجه کنید. میز قهوه عضودکوراتیو مهم شماست و جلوه‌ی سایر مبلمان شما را نمایان می‌کند.

3-گل‌میز: گل میز‌ها با میزهای کوچک معمولی تفاوت دارند. میزهای معمولی ثابت هستند و جابه جا نمی‌شوند و می‌توان از آن‌ها برای تکمیل دکور سالن نشیمن استفاده کرد اما گل‌میزها در مواقع خاص وارد می‌شوند و توجهات را به خود جلب می‌کنند. بهتر است از گل‌میزهایی با طراحی خاص استفاده کنید و رنگ آن بهتر است رنگ 10 درصدی شما باشد. برای مطالعه درمورد ترکیب رنگ می‌توانید به مقاله قانون ترکیب رنگ 10-30-60 مراجعه کنید.

4-صندلی: برای انتخاب صنرلی دو فاکتور وجود دارد؛ راحتی و زیبایی. بهتر است صندلی که برای سالن نشیمن انتخاب می‌شود باید علاوه بر راحتی، زیبا نیز باشد. اما گاهی باید انتخاب کنید که صندلی مورد نظر راحت‌تر باشد یا زیباتر. اگر صندلی شما نقطه کانونی سالن نشیمن است یا رنگ تاکیدی دارد، زیبایی کار نسبت به راحتی از اهمیت بالاتری برخوردار است.می‌توانید جهت اطلاع بیشتر از نقطه کانونی و رنگ تاکیدی به سایر مقالات مراجعه کنید.

5-بوفه: بوفه بخش صرفا دکوراتیو شماست. بنابراین طراحی آن بسیار مهم بوده و باید در انتخاب رنگ و مدل ان دقت زیادی شود. اشیائی که در بوفه قرار می‌گیرد نیز باید با تم رنگی و سایر وسایل دکوراتیو همخوانی داشته باشد. در انتخاب بوفه به سبک دکوراسیون نیز باید دقت شود. در صورت استفاده از سبک مدرن بوفه نیز باید مدرن انتخاب شود و به دنبال آن وسایلی که در بوفه نیز می‌گذارید باید مدرن باشد.

موارد ذکر‌شده، قسمت‌های اصلی در سالن نشیمن شماست که می‌توانید با انتخاب درست آن‌ها سالن نشیمن زیبایی داشته‌باشید. علاوه بر آنها، انتخاب نورپردازی مناسب نیز می‌تواند دکوراسیون شما را کامل کند و فضای آرامش‌بخشی برای شما ایجاد کند. گروه معماری و دکوراسیون داخلی مهزاد آرشیتکت در زمینه طراحی و فروش انواع مبلمان و همچنین نورپردازی و ساخت آباژورهای دست‌ساز می‌تواند شما را در رسیدن به سالن نشیمن دلخواهتان یاری کند.

منبع:مهزادآرشیتکت

آدرس ارتباطی ما

  • آدرس نمایشگاه : شیراز ، شهرک گلستان ، نرسیده به فلکه دوم ، طبقه فوقانی بانک ملی
  • تلفن دفتر مرکزی  :  07136215811
  • مشاوره فروش      : 09373301286
  • مشاوره طراحی    :  09178288680
  • پشتیبانی سایت      :  09373301286
  • ایمیل : architectsmehzad@gmail.com