کلاسیک یا مدرن؟!


: 645

انتخاب دکوراسیون کلاسیک یا مدرن امری کاملا سلیقه‌ای است اما چیزی که اهمیت انتخاب یکی از این دو را افزایش می‌دهد،

کلاسیک یا مدرن؟!

انتخاب دکوراسیون کلاسیک یا مدرن امری کاملا سلیقه‌ای است اما چیزی که اهمیت انتخاب یکی از این دو را افزایش می‌دهد، تفاوت‌های آن‌هاست. این مسئله بسیار اهمیت دارد که شما از دکوراسیون خانه خود چه انتظاری دارید و چه چیزی را می‌خواهید در دکوراسیون خانه خود نشان دهید.

طراحی دکوراسیون به صورت کلاسیک، از قرن 18 و 19 میلادی الهام گرفته شده است. این سبک مناسب کسانی است که عاشق عتیقه، آثار هنری کلاسیک ، تقارن و سایر عناصر طراحی غنی از نظر تاریخی، هستند.  خانه‌های طراحی شده به سبک کلاسیک نمایانگر هماهنگی، نظم و صمیمیت می‌باشند.

طراحی دکوراسیون به سبک مدرن مربوط به دهه 1900 تا 1950 میلادی است. این سبک تعریف ثابتی ندارد و همواره در حال تغییر است و از تمامی سبک‌ها و سلایق استقبال می‌کند.

طراحی کلاسیک بیشتر به جزییات توجه می‌کند و تجملات زیادی در آن دیده‌می‌شود اما در طراحی مدرن به طراحی ساده و در عین حال شیک اشاره دارد و کل فضا را در نظر می‌گیرد. در طراحی مدرن سعی می‌شود از توجه زیاد به جزئیات پرهیز شود. در ادامه تفاوت‌های این دو سبک را از جنبه‌های مختلف بررسی می‌کنیم.

ابعاد اتاق:

با اینکه خانه‌های کلاسیک معمولا متراژ بیشتری نسبت به خانه‌های مدرن دارند اما اتاق‌های آن‌ها کوچک و تک منظوره در نظرگرفته می‌شود در حالی که در سبک مدرن سعی می‌شود از فضاها بیشترین استفاده ممکن صورت گیرد. بنابراین اتاق‌ها چندمنظوره و بزرگ هستند و فضاهای خالی و بدون استفاده کمتر دیده‌می‌شود. بسیار مشاهده می‌شود که خانه ای از بیرون ظاهری کلاسیک دارد اما برای طراحی داخل آن از سبک مدرن استفاده شده‌است.

پنجره و نورپردازی:

در خانه‌های مدرن سعی می‌شود از پنجره‌های بزرگ استفاده‌شود تا نور طبیعی بتواند به راحتی فضای خانه را روشن کند و احساس مطبوعی را برای اعضای خانه به وجودآورد. در این سبک لوسترها بیشتر جنبه دکوراتیو دارند. اما در سبک کلاسیک پنجره‌ها در ابعاد و اشکال کوچکتری ساخته می‌شوند بنابراین این خانه‌ها باید نورپردازی قوی داشته‌باشند. در این سبک خانه، از لوسترهای آویز بزرگ استفاده می‌شود تا کمبود نور ناشی از پنجره‌های کوچک جبران شود.

جنس مصالح استفاده شده:

در سبک کلاسیک از مصالح سنتی مثل آجر، چوب، گچ و سنگ استفاده می‌شود  در حالی که در طراحی سبک مدرن از مواد جدیدتر و فناوری پیشرفته‌تر بهره می‌برند. خانه‌های مدرن را با بتن، فولاد و یا حتی پلاستیک می‌سازند و در دکوراسیون داخل منزل نیز در سبک مدرن از منسوجات سنتی مثل پرده‌های پارچه‌ای استفاده نمی‌شود.

کفپوش:

در سبک کلاسیک از کفپوش چوبی تیره استفاده‌می‌شود که یک فرش زیبا می‌تواند آن را کامل کند. طراحی مدرن از کفپوش‌های چوبی روشن استفاده می‌کند و در دکوراسیون می‌توان از انواع مبلمان استفاده کرد. این طراحی باعث روشن‌تر شدن و در نتیجه بزرگتر به نظر رسیدن فضا می‌شود.

مبلمان:

مبلمان در سبک کلاسیک معمولا به وسیله چوب‌های سنگین در انواع رنگ‌های طیف قهوه‌ای، طلایی و نقره‌ای ساخته‌می‌شود. طراحی این مبلمان سخت نیست و جلوه‌ی زیبایی به خانه شما‌ می‌دهد. در ساخت مبلمان به سبک مدرن علاوه بر زیبایی، به کارایی نیز توجه ویژه‌ای می‌شود. این نوع مبلمان در عین شیک بودن، فضای زیادی اشغال نمی‌کند. شمع‌ها، آینه‌هاو نقاشی‌ها بیشتر در سبک کلاسیک استفاده می‌شوند.

آشپزخانه:

آشپزخانه در سبک کلاسیک معمولا بزرگ است و از مبلمان‌های خاص با چوب سنگین استفاده‌می‌شود. کابینت‌ها و کشوها در این سبک معمولا براق و صیقلی هستند. در سبک مدرن آشپزخانه حاوی کابینت‌های بسیار است و انواع فضاها برای امکانات جدید آشپزخانه تعبیه شده‌است.

موارد گفته‌شده تفاوت‌های اصلی طراحی منزل به سبک مدرن و کلاسیک است. بری انتخاب یک سبک باید به سلایق و وسایل دکوراتیوی که دارید دقت کنید. همچنین شما می‌توانید این دو سبک را با هم ترکیب کنید و به صورت همزمان استفاده کنید اما باید قت شود که در این کار زیاده‌روی نکنید. گروه معماری و دکوراسیون داخلی می‌تواند در زمینه انتخاب دکور منتزلتان به شما مشاوره رایگان دهد. مهزادآرشیتکت در زمینه فروش انواع لوستر و آباژو، کابینت‌های کلاسیک و مدرن، کفپوش و کاغذ دیواری و انواع مبلمان فعالیت می‌کند و تمامی اقلام را در بهترین کیفیت و پایین‌ترین قیمت ارائه می‌دهد.

منبع:مهزادآرشیتکت

آدرس ارتباطی ما

  • آدرس نمایشگاه : شیراز ، شهرک گلستان ، نرسیده به فلکه دوم ، طبقه فوقانی بانک ملی
  • تلفن دفتر مرکزی  :  07136215811
  • مشاوره فروش      : 09373301286
  • مشاوره طراحی    :  09178288680
  • پشتیبانی سایت      :  09373301286
  • ایمیل : architectsmehzad@gmail.com