مثلث  آشپزخانه


: 89

مثلث آشپزخانه یک راهنما برای برنامه‌ریزی فضای آشپزخانه است. رئوس این مثلث، گاز، سینک و یخچال هستند. رعایت کردن اصول مربوط به قراردادن این 3 فاکتور، بهترین محیط کار را در اختیار شما قرار می‌دهد. به گونه‌ای که شما در هنگام کار در آشپزخانه به راحتی به این 3 قسمت دسترسی داشته‌باشید و در مسیر رفت و آمد سایر افراد خانواده نیز اختلالی ایجاد نشود.

 

مثلث آشپزخانه

مثلث آشپزخانه یک راهنما برای برنامه‌ریزی فضای آشپزخانه است. رئوس این مثلث، گاز، سینک و یخچال هستند. رعایت کردن اصول مربوط به قراردادن این 3 فاکتور، بهترین محیط کار را در اختیار شما قرار می‌دهد. به گونه‌ای که شما در هنگام کار در آشپزخانه به راحتی به این 3 قسمت دسترسی داشته‌باشید و در مسیر رفت و آمد سایر افراد خانواده نیز اختلالی ایجاد نشود.

بهتریت حالت مثلث آشپزخانه:

1- مجموع سه ضلع مثلث نباید بیشتر از 7.93 باشد.

2- هر ضلع باید حداقل 1.22 و حداکثر 2.74 متر باشد.

3-هیچ مسیر رفت‌ و آمدی نباید از این مثلث بگذرد.

باید توجه داشته‌باشید که موارد بالا قانون نیستند و فقط قراراست به عنوان راهنما عمل کند. این موارد برای آشپزخانه‌های کوچک، کاربرد بیشتری دارند.

امروزه آشپزخانه فقط محلی برای آشپزی نیست و به عنوان قطب اصلی خانه، کارایی بیشتری نسبت به قبل دارد. از این رو در هنگام طراحی آشپزخانه باید به نیازهای مشتری توجه بیشتری شود.

آشپزخانه می‌تواند به 4 منطقه اصلی تقسیم شودکه هر منطقه فعالیت خاصی را تعریف می‌کند.

1-انبار: منظور از انبار بخشی از آشپزخانه است که مواد خوراکی و غیرخوراکی باید در آن قرارگیرند. مسلما یخچال در این قسمت قرار می‌گیرد اما علاوه بر آن شما وسایل غیرخوراکی یا مواد خشک نیز دارید. این وسایل نیز در قسمت انبار قرارمی‌گیرند. تمامی این اقلام به اضافه یخچال، باید به هم نزدیک باشند تا شما دسترسی آسانی به آن‌ها داشته‌باشید.

2-سینک: این منطقه شامل سینک و کابینت‌های اطراف آن است به علاوه ماشین ظرف‌شویی، زباله‌ها، بازیافت و وسایل نظافت خانگی نیز در این منطقه قرار دارند. برای ایجاد فضای مناسب جهت تمیز نگه‌داشتن آشپزخانه خود، کابینت زباله را در نزدیکی سینک در نظر بگیرید.

3-آماده‌سازی: این بخش مربوط به فرآیند تهیه مواد غذایی است. برای این کار نیاز است به ظروف، تخته‌های برش، مخلوط‌کن، غذاساز و... دسترسی آسان داشته‌باشید. همچنین باید در این قسمت فضای خالی برای کار وجود داشته باشد.

4-پخت و پز: شامل تمام وسایلی است که برای پخت و پز استفاده‌می‌شود. علاوه بر گاز، باید ماکروویو و فر را نیز در نظر بگیرید. در کنار گاز و فر باید فضایی برای قرار دادن ظروف داغ در نظر گرفته‌شود و به فاصله آن با انبار نیز دقت شود.

آشپزخانه علاوه بر 4 منطقه اصلی یادشده، مناطق دیگری نیز دارد. مثل ناهارخوری، میز کار، مکانی برای شارژ لبتاب،موبایل و یا قراردادن تلفن. بنابراین در هنگام طراحی آشپزخانه حتما باید علاوه‌بر سلیقه، به شغل خانم خانه نیز توجه شود که وسایل و فضاهای مورد نیاز برای کارش تعبیه‌شود. شما می‌توانید برای طراحی آشپزخانه خود از متخصصان این کار کمک بگیرید. گروه معماری و دکوراسیون داخلی مهزاد آرشیتکت می‌تواند در این زمینه به شما کمک کند. همچنین می‌توانید جهت خرید لوازم آشپزخانه به صفحه محصولات وبسایت آلترااستور مراجعه کنید.

منبع: آلترااستور

آدرس ارتباطی ما

  • آدرس نمایشگاه : شیراز ، شهرک گلستان ، فلکه دوم ، طبقه فوقانی بانک ملی
  • تلفن دفتر مرکزی  :  07136215811
  • مشاوره  فروش    :  09178288680
  • پشتیبانی سایت  :  09373301286
  • ایمیل : architectsmehzad@gmail.com