کرونا در شیراز!!!


: 511

باتوجه به شیوع بیماری کرونا در ایران و همچنین در شهر شیراز، رعایت اصول ایمنی اهمیت بسیاری دارد. کرونا واقعا به شیراز آمده است و باید جدی گرفته شود. چند مورد در بیمارستان سعدی و بیمارستان پیوند شیراز بستری شده اند. این موضوع بسیار جدی و خطرناک است، ساده از آن نگذرید.

 

ویروس کرونا

ویروس‌های کرونا در واقع گروهی از ویروس‌ها هستند که باعث ایجاد بیماری در پرندگان و پستانداران می‌شوند. ای ویروس‌ها در انسان باعث بروز عفونت‌های تنفسی و در نوع خفیف آن، سرماخوردگی می‌شوند. اشکال خطرناک این ویروس مانندMERS و SARS  می‌تواند عامل این بیماری‌ها در نوع کشنده باشد. Crown به معنی تاج است و این ویروس نیز اطراف خود هاله‌ای به شکل تاج سلطنتی دارد و نام این ویروس به این دلیل انتخاب شده‌است.

از اواخر ماه دسامبر 2019 نوع جدیدی از این ویروس به نام Novel Coronaviruses  در شهر ووهان چین شیوع پیدا کرده‌است و تا کنون باعث مرگ تعداد زیادی شده‌است. این نوع ویروس قبل از این همه‌گیری در انسان دیده‌نشده‌است و اکنون به برخی کشورهای دیگر از جمله تایلند، کره‌جنوبی، ژاپن، تایوان، استرالیا، فیجی، فرانسه، ترکیه و آمریکا رسیده‌است.

علائم بیماری ناشی از این ویروس شامل تب، مشکلات تنفسی مانند گلودرد، آبریزش بینی، تنگی نفس و تندنفسی و همچنین نارسایی کلیه است. اولین کسانی که در چین به این بیماری مبتلا شده‌اند، در بازار خوراک‌های دریایی کار می‌کردند اما به دلیل مشاهده بروز بیماری در افرادی که با حیوانات ارتباطی ندارند، نتیجه‌شده‌است که این بیماری از انسان به انسان نیز منتقل می‌شود. این ویروس از طریق هوا به وسیله عطسه یا سرفه فرد مبتلا و یا لمس کردن آن فرد منتقل می‌شود. همچنین می‌تواند از طریق لمس سطوح یا اشیا آلوده و تماس با دهان، چشم و بینی انتقال یابد. این بیماری در افرادی که مشکلات قلبی یا سیستم ایمنی ضعیفی دارند و افراد مسن شایع‌تر است. در حال حاضر واکسنی برای پیشگیری و یا داروی خاصی برای درمان این بیماری ساخته‌نشده‌است.

کرونا در شیراز

باتوجه به شیوع بیماری کرونا در ایران و همچنین در شهر شیراز، رعایت اصول ایمنی اهمیت بسیاری دارد. کرونا واقعا به شیراز آمده است و باید جدی گرفته شود. چند مورد در بیمارستان سعدی و بیمارستان پیوند شیراز بستری شده اند. این موضوع بسیار جدی و خطرناک است، ساده از آن نگذرید.

سعی کنید حتی‌الامکان به مکان های عمومی مثل مدرسه، باشگاه، آموزشگاه، اداره و هرجا که رفت و آمد زیادی دارد، نروید. در هنگام خروج از منزل از ماسک و دستکش استفاده کنید. با هیچ فردی دست ندهید و روبوسی نکنید. از وسایل نقلیه عمومی تا جایی که ممکن است استفاده نکنید. مهمترین روش انتقال این ویروس، سطوح آلوده است. ویروس کرونا می‌تواند تا 48 ساعت رو سطوح باقی بماند بنابراین مراقب سطوح آلوده باشید. سعی کنید کارهای بانکی خود را در منزل و با تلفن همراه انجام دهید و از عابربانک‌ها استفاده نکنید.

روزانه مقدار زیادی ویتامین  c  مصرف کنید. درصورت مشاهده علائم بیماری‌های تنفسی به پزشک مراجعه کنید تا از نوع بیماری خود مطلع شوید. از مسافرت به کشورهای خارجی به ویژه چین خودداری کنید و مهمانی نیز از سایر کشورها نپذیرید. توجه به نکات ذکر شده بسیار بااهمیت می‌باشد. امید است با همکاری و حفظ آرامش بتوانیم بحران را پشت سر بگذاریم.

منبع: آلترااستو،مهزادآرشیتکت

آدرس ارتباطی ما

  • آدرس نمایشگاه : شیراز ، شهرک گلستان ، نرسیده به فلکه دوم ، طبقه فوقانی بانک ملی
  • تلفن دفتر مرکزی  :  07136215811
  • مشاوره فروش      : 09373301286
  • مشاوره طراحی    :  09178288680
  • پشتیبانی سایت      :  09373301286
  • ایمیل : architectsmehzad@gmail.com