چگونه کاغذدیواری مناسب انتخاب کنیم؟


: 92

دنیای کاغذدیواری، دنیای وسیعی است. اگر به دنبال کاغذدیواری باشید می‌توانید هزاران آلبوم متفاوت ببینید و ساعت‌ها برای دیدن دقیق آن‌ها وقت بگذارید. انتخاب یک کاغذدیواری از میان هزاران مدل مختلف کار ساده‌ای نیست. در ادامه به بررسی نکاتی برای انتخاب کاغذ دیواری مناسب می‌پردازیم.

 

چگونه کاغذدیواری مناسب انتخاب کنیم؟

دنیای کاغذدیواری، دنیای وسیعی است. اگر به دنبال کاغذدیواری باشید می‌توانید هزاران آلبوم متفاوت ببینید و ساعت‌ها برای دیدن دقیق آن‌ها وقت بگذارید. انتخاب یک کاغذدیواری از میان هزاران مدل مختلف کار ساده‌ای نیست. در ادامه به بررسی نکاتی برای انتخاب کاغذ دیواری مناسب می‌پردازیم.

1- فضای خود را مثل کف دست بشناسید!

این نکته به ظاهر بدیهی به نظر می‌رسد، اما مهمترین نکته است. شما برای خرید کاغذدیواری باید بدانید که فضایی که قرار است با کاغذ دیواری دکور شود، چه کاربردی دارد. مثلا اتاق خواب‌ها باید طرح و رنگ آرامش‌بخش داشته باشند. اما کاغذدیواری سالن و آشپزخانه باید به شما شور و هیجان بدهد. ابعاد فضا نیز بسیار مهم است. طرح‌های عمودی می‌تواند سقف را بلندتر نشان دهد و طرح‌های شلوغ و بزرگ برای فضاهای بزرگی که در و پنجره زیادی دارند مناسب است اما در دیوارهای بزرگ و یکدست جلوه مناسبی ندارد. همچنین باید بدانید که چه دیوارهایی قرار است با کاغذ پوشیده شود و آیا همه آن‌ها قرار است یک شکل باشند و یا از کاغذهای متفاوتی برای آن‌ها استفاده شود.

2-تعیین دوام کاغذ

کاغذدیواری‌های زیادی با جنس‌های متفاوتی وجود دارد. هنگام خرید باید دقت کنید که فضایی که قرار است با کاغذ پوشیده شود چه قدر رفت‌وآمد دارد و چه کسانی از آن استفاده می‌کنند تا بتوانید تعیین کنید مقاومت کاغذی که در این مکان استفاده می‌شود چه قدر باید باشد. برای مثال در اتاق مهمان یا سالن ناهارخوری نیاز نیست کاغذدیواری مقاومی استفاده کنید اما در اتاق کودکان یا آشپزخانه لازم است کاغذدیواری هم قابل شستشو باشو و هم مقاومت بالایی داشته‌باشد.

3-الگوها را بشناسید

یکی از مهمتترین موارد در انتخاب کاغذدیواری، تعیین الگو و طرح کاغذ است. باید دقت کنید که هر طرحی که شما دوست دارید، برای فضای شما مناسب نیست. نکات زیر چند مورد رایج برای انتخاب الگوی مناسب است که به بررسی آن‌ها می‌پردازیم.

 • الگوهای افقی اتاق را عریض‌تر می‌کند اما سقف را از حد واقعی پایین‌تر نشان می‌دهد.
 • طرح‌های عمودی باعث می‌شود سقف بالاتر به نظر برسد و فضا را بزرگتر می‌کند.
 • نقش‌های بزرگ برای فضاهای بزرگ مناسب است و طرح‌های ریز برای فضای کوچک. استفاده از طرح‌های بزرگ در فضای کوچک باعث به چشم آمدن کوچکی فضا می‌شود.
 • نقش‌های برجسته فضا را کوچکتر نشان می‌دهد و طرح‌های سبک، فضا را بزرگتر می‌کند.
 • نقش‌های گل‌دار و ظریف با رنگ‌های سرد فضای آرامش‌بخش ایجاد می‌کند.
 • نقش‌های هندسی با رنگ‌های گرم برای فضای مدرن مناسب هستند و نقش‌های راه راه و گلدار برای سبک سنتی مناسب است.

4- به نور فضا توجه کنید

اگر فضای شما نور کمی دارد و فاقد پنجره است از کاغذهایی استفاده کنید که نور را منعکس می‌کنند. مثلا نقش‌هایی که دارای بخش‌هایی با رنگ روشن،نقره‌ای و یا فلزمانند دارند. اما اگر از طرح‌های تیره یا کاغذدیواری بافت‌دار استفاده می‌کنید حتما باید نورپردازی خوبی داشته‌باشید.

5-کاغذدیواری بافت‌دار را در نظر بگیرید

کاغذدیواری‌های بافت‌دار به طرز قابل توجهی مورد توجه قرار گرفته اند. این نوع کاغذها دارای طرح‌هایی با جنس پارچه، فویل، وینیل و... هستند و یا طرح آن‌ها به گونه‌ای است که سنگ مرمر، چوب، چرم، پارچه و یا پوست حیوانات را شبیه‌سازی می‌کند. کاغذدیواری بافت‌دار اگر جنس آن براق باشد می‌تواند نور را در اتاق منعکس کند و اتاق را روشن کند همچنین بافت‌دار بودن کاغذدیواری باعث تقویت ظاهر و لایه‌بندی شدن فضا می‌شود و نقایص دیوار را می‌پوشاند.

6-وسواس به خرج ندهید و به انتخابتان شک نکنید

اگر در انتخاب کاغذ وسواس دارید و از اینکه کاغذی را که انتخاب می‌کنید، دوست دارید یا نه، مطمئن نیستید می‌توانید نمونه‌ای از کاغذی که پسندیده‌اید را به مدت یک هفته در بالای تخت‌خوابتان نصب کنید اگر با آن مشکلی نداشتید سپس کل فضا را کاغذدیواری کنید.

در نهایت هنگامی که کاغذدیواری مناسب را انتخاب کردید باید متراژ فضایی که می‌خواهید کاغذ شود را اندازه‌گیری کنید. دقت کنید که اندازه‌گیری دقیق انجام شود تا رول‌های کاغذدیواری کم نباشد. بهتر است این کار را به متخصصین آن بسپارید و همیشه 1 رول بیشتر از مقدار اندازه‌گیری شده خریداری کنید. گروه معماری و دکوراسیون داخلی مهزاد عرضه‌کننده انواع کاغذدیواری در بهترین کیفیت و مناسب‌ترین قیمت می‌باشد. جهت مشاهده نمونه‌ها به صفحه تماس با ما مراجعه کنید.

منبع:مهزادآرشیتکت

آدرس ارتباطی ما

 • آدرس نمایشگاه : شیراز ، شهرک گلستان ، فلکه دوم ، طبقه فوقانی بانک ملی
 • تلفن دفتر مرکزی  :  07136215811
 • مشاوره  فروش    :  09178288680
 • پشتیبانی سایت  :  09373301286
 • ایمیل : architectsmehzad@gmail.com