انواع سبک‌های دکوراسیون داخلی 2


: 48

در مقاله قبل به بررسی تعدادی از سبک‌های طراحی داخلی و تفاوت‌های آن‌ها پرداخیتم و در این مقاله ادامه سبک‌های طراحس دخلی را بررسی می‌کنیم.

 

انواع سبک‌های دکوراسیون داخلی 2

در مقاله قبل به بررسی تعدادی از سبک‌های طراحی داخلی و تفاوت‌های آن‌ها پرداخیتم و در این مقاله ادامه سبک‌های طراحس دخلی را بررسی می‌کنیم.

8- سبک انتقالی:

سبک انتقالی یک سبک بسیاز پرطرفدار است چراکه از هر دو سبک مدرن و سنتی بهره می‌گیرد و یک تعادل جذاب و زیبا به وجود می‌آورد. در این نوع طراحی ممکن است از متریال مدرن مثل شیشه و فلز استفاده شود  اما مبلمان آن با پارچه مخمل و بافت‌دار ساخته شده‌باشد. پالت رنگی در این طراحی نسبتا خنثی است که فضایی آرامش‌بخش ایجاد می‌کند.

9- سبک فرانسوی:

سبک فرانسوی دارای رنگ‌های گرم است و مبلمان چوبی با پارچه‌های زینتی دارد و خانه‌های مزرعه را تداعی می‌کند. در این طراحی تن‌های رنگی قرمز، زرد و یا طلایی وجود دارد و از متریال طبیعی مثل سنگ و چوب استفاده می‌کند. این طراحی می‌تواند شامل ظروف چینی، ملافه‌های سنگین و روتختی مجلل باشد.

10- سبک بوهمین (کولی) :

این سبک طرافداران زیادی دارد چرا که در آن قوانین و قواعد چندانی وجود ندارد و فقط از خواسته قلبی شما پیروی می‌کند. این سبک می‌تواند مبلمان پر زرق و برق به همراه وسایل جانبی ساده داشته‌باشد. وسایل استفاده شده در این سبک از مناطق مختلف و طی مسافرت جمع‌آوری می‌شود و می‌تواند هر نوع وسیله دلخواهی را در بر بگیرد. از جمله فرش‌های زیبا، بالش‌های طراحی شده، منسوجات جذاب و... . بنابراین در این سبک شما می‌توانید هر چیزی را که دوست دارید در دکوراسیون منزلتان استفاده کنید.

11- سبک روستایی:

سبک روستایی از طبیعت الهام می‌گیرد و از متریال خام طبیعی مثل سنگ و چوب استفاده می‌کند. سقف‌ها در این سبک طاق مانند هستند و با تیرهای چوبی کار شده‌است. کف خانه‌های طراحی شده به این سبک، از چوب است که می‌تواند با فرشی زیبا پوشیده شود.

12- سبک هالیوودی:

این سبک از طراحی به لوکس بودن بیش از حد تمایل دارد و تمام لوازم و متریال استفاده شده در آن گران قیمت و لوکس هستند و گاهی با طراحی سلطنتی ادغام می‌شود. در این سبک از عتیقجات و مبلمان لاکچری استفاده می‌شود و پالت رنگی جسورانه‌اس مثل رنگ‌های بنفش، قرمز و فیروزه‌ای دارد.

13- سبک ساحلی:

به این سبک همپتون نیز گفته می‌شود و از مناطق ساحلی ایالا متحده برگرفته شده‌است. در آن از پالت‌های رنگی سبک و خنثی به همراه مقداری رنگ سبز استفاده شده‌است. مبلمان در این طراحی اغلب سفید یا بژ است و از متریال چوب استفاده می‌کند. همچنین برخی لوازم تداعی‌گر ساحل و دریا هستند. در این سبک از الگوهای راه‌راه آبی و سفید، پنجره‌های بزرگ، کناپه‌های سفید و چوب سفید رنگ استفاده می‌شود و محیطی آرام و راحت که از ساحل و اقیانوس الهام گرفته‌است را ایجاد می‌کند.

داشتن درک صحیح از اصول و سبک‌های طراحی می‌تواند به شما در زمینه پیاده‌سازی خانه رویاییتان بسیار کمک کند. همچنین دانستن اصول طراجی هر سبک به شما این امکان را می‌دهد که از یک سبک فراتر روید و سبک مخصوص به خود را ایجاد کنید. گروه معماری و دکوراسیون داخلی مهزاد در زمینه طراحی دکوراسیون داخلی به شما مشاوره می‌دهد. جهت دریافت مشاوره رایگان به صفحه تماس با ما مراجعه کنید.

منبع: مهزادآرشیتکت

 

آدرس ارتباطی ما

  • آدرس نمایشگاه : شیراز ، شهرک گلستان ، فلکه دوم ، طبقه فوقانی بانک ملی
  • تلفن دفتر مرکزی  :  07136215811
  • مشاوره  فروش    :  09178288680
  • پشتیبانی سایت  :  09373301286
  • ایمیل : architectsmehzad@gmail.com