اشتباهات رایج در دکوراسیون


: 748

در هر خانه ممکن است برخی مولفه‌ها زیبایی بصری منحصر به فردی داشته باشند؛ اما در اغلب اوقات ممکن است تصحیح برخی اشتباهات به جذابیت محیط خانه بیافزاید. در ادامه با چند مورد از اشتباهات رایج در دکوراسیون داخلی آشنا شوید تا در صدد رفع آنها برآیید.

 

در هر خانه ممکن است برخی مولفه‌ها زیبایی بصری منحصر به فردی داشته باشند؛ اما در اغلب اوقات ممکن است تصحیح برخی اشتباهات به جذابیت محیط خانه بیافزاید. در ادامه با چند مورد از اشتباهات رایج در دکوراسیون داخلی آشنا شوید تا در صدد رفع آنها برآیید.

 

۱- قاب‌های عکس را در ارتفاع بالا نصب نکنید

بهتر است قاب‌های عکس یا نقاشی را در بخش‌های بالای دیوار و نزدیک به سقف نصب نکنید. ارتفاع معقول برای نصب قاب‌های عکس ۱۴۰ تا ۱۵۰ سانتی‌متر از سطح زمین است. به طوری که مرکز قاب در این ارتفاع قرار گیرد.

 

۲- همیشه همهٔ وسایل را به دیوار نچسبانید

در اغلب اوقات در هنگام چیدمان وسایل ممکن است آنها را به دیوار بچسبانیم. بوفه، مبلمان، میزها و … معمولا به دیوارها چسبانده می‌شوند. اما گاهی می‌توان برخی از آنها را در مرکز اتاق و کنار هم چید و در کنار ایجاد جلوه‌های متفاوت و جذاب، کاربری برخی از وسایل را هم بهبود بخشید.

 

۳- از رنگ‌های جدید نترسید

شاید استفاده از رنگ‌های خنثی مانند سفید و خاکستری در محیط یک خانه ساده‌تر باشد، اما اگر تصمیم دارید محیطی جذاب ‌تر در فضای خانه ‌تان ایجاد کنید، بهترین گزینه استفاده از رنگ‌های متفاوت است. خودتان را به چند رنگ محدود نکنید؛ در عین حال انتخاب شدت و جنس رنگ‌هایی که برای هر وسیله یا دیوارها، درها، کف و سقف انتخاب می‌کنید، توجه داشته باشید.

 

۴- از تعداد معقول کوسن‌ بر روی مبلمان استفاده کنید

کوسن‌ها می‌توانند فاکتورهای جذابی برای مبلمان شما باشند و به فضا حس طبیعی و دنجی ببخشند. اما در صورت افراط در تعداد آنها، عملا جایی برای نشستن خودتان یا مهمان‌ها بر روی مبلمان نیست. پس مراقب تعداد آنها باشید.

 

۵- بیش‌ازحد با مد حرکت نکنید

ممکن است در طول یک یا دو سال چندین مدل طراحی یا وسیلهٔ خاص برای دکوراسیون داخلی، مد شود. سعی نکنید از همهٔ آنها در خانه‌تان استفاده کنید. در این صورت بعد از مدتی هویت اتاق‌های خانه از دست می‌رود. به‌روز باشید و از فضاهای تازه‌ای که برای خود ایجاد می‌کنید لذت ببرید؛ اما زیاده ‌روی نکنید.

 

۶- از ایجاد یکپارچگی بیش‌ازحد دوری کنید

اگر از جمله افرادی هستید که می‌خواهید تمام وسایل خانه ‌تان از یک برند یا یک طرح، یا یک رنگ خاص باشد، بهتر است تغییر رویه دهید. مخلوط کردن الگوها، مصالح، وسایل و سایر بخش‌هایی که دکور خانه ‌تان را تشکیل می‌دهند می‌تواند در بهبود ظاهر و حس راحتی‌ که انتظارش را دارید، موثر باشد.

 

۷- از قراردادن تلویزیون در نقطه تمرکز اتاق پرهیز کنید

نقطهٔ تمرکز اتاق مهمترین بخش اتاق است. حتی در صورتی که از جمله افرادی هستید که در طول شبانه ‌روز ساعت‌ها جلوی تلویزیون وقت می‌گذرانید، نباید فکر کنید این مساله دلیلی برای قراردادن تلویزیون در این بخش اتاق است. جای دیگری برای تلویزیون پیدا کنید و نقطه تمرکز اتاق را به شکل دیگری دکور کنید.

 

۸- از نورپردازی غافل نشوید

نورپردازی تاثیری بسیار بیشتر از آنچه تصورش را داشته باشیم بر دکوراسیون داخلی می‌گذارد. اگر به درستی از پس تلفیق نور لامپ‌های مختلف در اتاق‌ها، انتخاب نورهای مناسب برای بخش‌های مختلف و استفاده از نورهای مخفی و مستقیم، برآیید، می‌توانید محیطی جذاب، دنج و راحت‌تر بسازید و از تاثیر جانبی نورها نهایت بهره را ببرید.

 

منبع : مهزاد آرشیتکت

آدرس ارتباطی ما

  • آدرس نمایشگاه : شیراز ، شهرک گلستان ، نرسیده به فلکه دوم ، طبقه فوقانی بانک ملی
  • تلفن دفتر مرکزی  :  07136215811
  • مشاوره فروش      : 09373301286
  • مشاوره طراحی    :  09178288680
  • پشتیبانی سایت      :  09373301286
  • ایمیل : architectsmehzad@gmail.com