طراحی و اجری انواع کافه و رستوران در شیراز 

کافیشاپها فضاهای جذابی هستند که ما را ترغیب میکنند تا با دوستان و خانواده مان قهوهای بنوشیم، کتاب بخوانیم، از برنامه ریزیهای روزانه و درس و کارمان یادداشت برداری کنیم و یا حتی خودمان را به تنهایی به یک چای مهمان کنیم. تنها کیفیت غذا و خوراکیهای رنگارنگ کافیشاپ‌ها نیست که شما را به نشستن در آن جذب میکند بلکه طراحی مدرن و خاص، بکارگیری المان‌ها و تصاویر نوستالژیک، بکارگیری ایده و خلاقیتهای هیجانآور و نورپردازی عجیب و غریب باعث میشود که شما با طراحی کافیشاپ به صورت حرفه‌ای به عنوان پاتوق همیشگی و دوستانه انتخاب شوید.
اما آیا تا به حال به این نکته فکر کردهاید که دکوراسیون داخلی و طراحی کافیشاپ در شیراز به چه صورتی میتواند باشد تا فضایی منحصر بفرد ایجاد کند؟ برای این کار لزوما نیاز نیست هزینههای هنگفتی پرداخت شود بلکه آنچه مهمتر است خلاقیت و ایده جذاب و هیجان انگیز است. میدانیم که شما هم با ما موافق هستید که گاهی کافیشاپ‌هایی را میبینید که بسیار ساده و با وسایل ابتدایی تزیین شدهاند اما بسیار دوستداشتنی هستند.
در سالهای اخیر کار مهزاد آرشیتکت افراد زیادی به سراغ ما آمدند تا از تخصص ما در زمینه معماری و طراحی کافیشاپ در شیراز استفاده کنند. در واقع شما در حال سرمایهگذاری میلیونها تومان پول خود هستید تا با سختکوشی و پشتکار یک روز رویای خود را به حقیقت تبدیل کنید. نکته‌ی مهمی که مهزاد آرشیتکت همواره به آن توجه داشته جزییات است و این جزییات همواره باید در اصول کار شما رعایت شود و نه فقط در طراحی محیط کار!!!

طراحی کافی شاپ مردن در شیراز

 

 

برای طراحی کافی شاپ چه ایده هایی لازم است؟

بیاید باهم بررسی کنیم که برای طراحی کافیشاپ چه مواردی باید رعایت شود؟ اگر مشتری شما در مواقع ورود به کافی شاپ نداند که کجا باید بایستد و منتظر سفارش خود باشد ممکن است احساس ناراحتی کند و هیچوقت به کافیشاپ شما برنگردد و یا اگر دکور طراحی شده شما با مشتری هدف مطابقت نداشته باشد شاید آنها احساسی غریبگی کنند و کافه شما را جای مناسبی برای خود ندانند. یکی از بزرگترین مشکلات کافی شاپها منتظر گذاشتن مشتری برای سفارش خود است حتما در طراحی کافه خود باید با در نظر داشتن کارآمد بودن و سرعت انجام سفارشات، ایده‌ها را پیاده سازی کنید.
برای اینکه طراحی کافی شاپ  خاص و خلاقانه باشد باید به طراحی آن دقیق فکر کنید. تصور کنید اگر کافی شاپ چه نوع جذابیت هایی داشته باشد شما را به سمت خود می کشد؟ سعی کنید سلایق گروه های سنی مختلف را در نظر بگیرید. همانطور که می دانید مشتریان شما از رده سنی 16 سال به بالا هستند پس لازم است ایده هایی به کار بگیرید که برای همه افراد هیجان انگیز باشد. یکی از مواردی که در طراحی کافی شاپ در شیراز بدون استثنا باعث جلب نظر افراد می شود طراحی و اجرای نورپردازی خاص و اصولی است. نورپردازی در طراحی کافه و رستوران یک اصل بسیار مهم است که حتما باید توسط یک معمار مجرب طراحی و اجرا شود تا در نظر مشتریان کاملا خوشایند و مطلوب واقع شود.
برای طراحی کافی شاپ مدرن در شیراز باید از افراد متخصص در طراحی دکوراسیون داخلی و هنر کمک بگیرید. آنها خیلی بهتر می دانند چطور می توان با بکارگیری جلوه های هنر و گرافیک افراد را جذب کرد. حتی شاید نقاشی های عظیم دیواری و المانهای عجیب و تفکر بر انگیز لازم باشد تا کافی شاپ خاصی داشته باشید. یکی از شرکت های متخصص در حوزه طراحی کافی شاپ در شیراز شرکت طراحی و معماری مهزاد آرشیتکت میباشد.

نورپردازی کافی شاپ در شیراز

12 اصل که باید در طراحی کافی شاپ رعایت شود:

تمامی 12 اصل زیر توسط کارشناسان معماری مهزاد آرشیتکت ارائه شده و همواره ما در طراحی کافه به کارفرمایان خود پیشنهاد میکنیم.

1-اهمیت تاثیر اولیه (fisrt impression) در نگاه مشتری
2-طرح بندی ایدهآل
3-قبل از شروع کار تکالیف خود را انجام دهید
4-طراحی اصولی آشپزخانه کافی شاپ
5-طراحی منو و سرویسها
6-استخدام افراد حرفه‌ای
7-طراحی پایانی دکور داخلی

8-طراحی ارگونومیک
9-نورپردازی در کافی شاپ
10-موزیک
11-فراموش نکنید که شما یک کافی شاپ هستید

12-اولین مشتری کافی شاپ خود باشید

 

اهمیت تاثیر اولیه (fisrt impression) در نگاه مشتری

اهمیت تاثیر نگاه اولیه در بیزینس کافی شاپ به هیچ عنوان قابل چشم پوشی نیست. شما روزانه با مشتریان جدیدی روبرو خواهید شد که تا به حال در کسب و کار خود ندیده‌اید ، وارد کافه شما می‌شوند با باریستا ارتباط برقرار میکنند و سفارش خود را می‌دهند.احساسی که کافی شاپ در نگاه اول به مشتری می‌دهد باید دوستانه ، جذاب و باب میل مشتری هدف شما باشد. تاثیر نگاه اولیه فاکتور بسیار مهمی در جنبه بازاریابی است زیرا به مشتری شما می‌گوید که  چه مدل افرادی قرار است به این کافی شاپ بیایند.
به عنوان مثال پخش موسیقی منحصر به فرد در کافی شاپ در یک منطقه خاصی از شهر ممکن است در وهله اول مشتریهای خوبی برای شما بیاورد و مورد استقبال افراد قرار بگیرد اما در قسمت دیگر هم افرادی وجود دارند که به کافی شاپ آمده‌اند تا یک کتاب بخوانند و یا در مورد یک مقاله علمی صحبت کنند پس زمانی را برای آمارگیری خود در این زمینه تعیین کنید زیرا این تصمیم آینده کسب و کار شما را مشخص می‌کند. مطمئن باشید که برند شما یک حس و تجربه در مشتری ایجاد کند تا وقتی مشتری به دنبال آن حس مشخص باشد به سراغ شما بیاید و در این موضوع ثابت قدم بمانید تا وقتی مشتریان در مورد شما با دیگران صحبت میکنند، بدانند وقتی به سراغ شما آمدند با چه چیزی طرف خواهند بود.

اگر عملکرد شما در طراحی تاثیر اولیه ضعیف داشته باشد فرصت شما برای ایجاد تصوری عالی در نگاه مشتری از دست رفته و در بلند مدت فروش خود را از دست خواهید داد. یک اشتباه معمول که صاحبان کافی شاپ همچنین در شهر شیراز مرتکب می‌شوند عدم مشاهده عملکرد خود در نگاه مشتری جدید است. تصور کنید شما به یک کافی شاپ برای بار اول قدم می‌گذارید آیا می دانید باید برای سفارش خود کجا بایستید؟ کجا پرداخت خود را نسبت به سفارش انجام دهید؟ همه این موارد در نگاه اولیه مشتری باید بررسی شود و مطمئن شوید برای طراحی کافی شاپ خود تمام موارد در نظر گرفته می‌شود.

نقشه طراحی ایده‌آل

طراحی یک محیط عالی در نظر مشتری به راحتی اتفاق نمی افتد ، یک طرح خوب شروع کننده این اتفاق است و حس خوب اولیه ای که در مشتری ایجاد می‌شود و به یاد داشته باشید وظیفه شما خدمت رسانی به افراد است. در آواخر هفته که مراجعه افراد به کافهها زیاد میشود خصوصا در شهر شیراز که افراد در آخر هفته به هیچ وجه در خانه نمی‌مانند و حتما در این زمان به یک کافه یا رستوران سر می‌زنند. و اگر شما همین الان یک کافه شاپ دارید و توانایی پرداخت هزینه بازسازی را ندارید پیشنهاد متخصصین مهزاد به شما این است که سرویس خود را بهتر کنید و بر روی روانشناسی مشتریان تمرکز داشته باشید. از یک متخصص طراح دکوراسیون داخلی و یا یک معمار بخواهید که به کافی شاپ شما بیاید و در مورد طراحی شما نظر دهد. اگر یک کانتر جذاب برای کافی شاپ خود نداشته باشید که توجه مشتری را جلب نمی‌کند در واقع شما بسیار عقب هستید چون بازار بزرگی را از دست داده اید توجه مشتری به کانتر کافی شاپ بسیار زیاد است بنابراین حتی اگر امکان بازسازی کافه خود را ندارید، به طراحی کانتر کافی‌شاپ خود توسط افراد متخصص فکر کنید.

طراحی کافی شاپ مدرن در شیراز د

قبل از شروع کار تکالیف خود را انجام دهید

اگر در حال برنامه‌ریزی بازگشایی کافی‌شاپ خود هستید پس باید به رقبای خود همواره سر بزنید و از سرویسهای آنها استفاده کنید تا پی ببرید که چه چیزی باعث منحصربه فرد شدن آنها شده؟ چرا افراد به آن کافی شاپ ها میروند؟ چه چیزی باعث اعتبار داشتن آنها بین مشتریان شده؟
آیا این کسب و کارها به دنبال جمع آوری مشتریان خاص خود هستند؟ آنها چه چیزی به مشتریان ارائه نمیدهند که شما میتوانید ارائه دهید؟ به دنبال شروع تحقیق درباره‌ی این اطلاعات بروید و جواب خود را پیدا کنید در این صورت شما موفق خواهید شد به نیازهای مشتریان خود پاسخ دهید.
قبل از عقد قرارداد  با یک شرکت طراحی دکوراسیون کافه به نقشه خود از نگاه یک مشتری نگاه کنید. مشتری به چه چیزی احتیاج دارد؟ چه چیزی استفاده از سرویسهای شما را برای آنها آسان می‌کند؟ برای مثال یکی از بزرگترین مشکلاتی که ما در طراحی کافی شاپهای شیراز دیده‌ایم عدم وجود جای مشخص برای سفارش دادن است. اگر میخواهید کافه شما هرچه بیشتر مشتری دوست باشد کانتر فروش را تا جایی که می‌توانید نزدیک به در وردی کافی شاپ طراحی کنید اینکار باعث می‌شود مشتری کمتر احساس گم شدن کند. برای مشتریان عبوری (TAKE AWAY) حتما شکر و خامه و سایر مواد لازم را در دسترس قرار دهید و از همه مهم تر یک سطل زباله در اطرافکانتر قرار دهید  تا افراد برای دور انداختن زباله‌های خود سردرگم نشوند.
طراحی کانتر فروش باید به صورتی باشد که ترافیک زیادی برای مشتریان ایجاد نشود در غیر این صورت شما مشتریان خود را به دلیل شلوغی از دست خواهید داد. یکی از عمده مشکلاتی که ما در طراحی کافی شاپ ها در شیراز دیدهایم عدم وجود فکر و هماهنگی برای نظمدهی به مشتریان در هنگام سفارش است که به شلوغی و دلسردی مشتریان منجر شده البته که فضای مورد استفاده شما محدود است ولی باید سعی کنید بیشترین استفاده از فضا را ببرید. بسیار مهم است که شما مفهومی از کافی‌شاپ آینده خود بر روی کاغذ داشته باشید در آخر شما باید مشتری خود را با یک تجربه عالی روانه کنید و مطمئن شوید که باز به سراغ شما خواهد آمد.

طراحی اصولی آشپزخانه (BACK OF THE BAR)

منوی شما نمایش خواهد داد که شما چه امکاناتی برای آماده سازی سفارشات و خدمات خود نیاز دارید و در عین حال فضای مورد نیاز برای انجام کار، پس باید منوی خود را بر اساس فضای آشپزخانه‌ی خود طراحی کنید. در نظر داشته باشید در پاراگراف بالا در مورد فضایی صحبت کردیم که مشتریان مورد استفاده قرار می‌دهند و همین شرایط برای افرادی که در کافی شاپ کار می‌کنند نیز باید رعایت شود هرچه فضا منظم‌تر باشد و طراحی اصولی داشته باشد، عملکرد و سرعت شما هم بالا خواهد رفت. مکان قرار گیری ماشین‌های آشپزخانه باید طوری طراحی شود که افراد نیاز به رفت و آمدهای فروان نداشته باشند طراحی غیر اصولی کارمندان شما را خسته خواهد کرد و همچنین مشتریان برای سرو سفارش خود باید بیشتر صبر کنند.

 • پس در قدم اول ببینید که چه اندازه فضا در اختیار شما وجود دارد.
 • ماشینهای آشپزخانه در کجا قرار میگیرند.
 • اسنکها و ساندویچها در کجا درست شوند.
 • مواد غذایی که نیاز به شست و شو دارند در کجا شسته شوند.
 • آیا افراد حاضر در آشپزخانه برای کار باریستا مزاحمت ایجاد نمی‌کنند؟
 • دستگاههای مربوط به هر پروسه چطور نظم داده می‌شوند؟
   

یک طراحی خوب برای آشپزخانه کافی شاپ بسیار حیاتی است. از افرادی که در آشپزخانه کار می‌کنند همواره سوال بپرسید و در مورد مشکلات با آنها صحبت کنید و مطمئن باشید که در حین کار برای یکدیگر مزاحمتی ایجاد نمی‌کنند. به هیچ عنوان افراد نباید در هنگام کار از جایگاه خود (WORK STATION) دور شوند. همه‌ی کارمندان هم سطح باید زمان یکسانی را در کافه بگذرانند و حقوق مناسب بر اساس تخصص خود در کار دریافت کنند.

 

طراحی آشپزخانه کافی شاپ در شیراز

طراحی منو کافی شاپ

شما به راحتی می‌توانید با چند سرچ در گوگل طراحی های آماده منو را به صورت رایگان دریافت کنید و با چند ادیت ساده در فتوشاپ منوی خود را داشته باشید ولی پیشنهاد ما به شما این است که یک طراح گرافیک استخدام کنید تا به بهترین شکل ممکن لوگو و منوی اختصاصی بر اساس نیاز شما طراحی کند. یک منوی طراحی شده اصولی به شما کمک می‌کند تا منو راحتتر خوانده شود و قابل فهم برای مشتریانی که با محصولات شما آشنایی ندارند. همچنین یک منوی خوب رابطه مستقیمی با افزایش فروش شما دارد. به طراح خود گوش زد کنید که حتما منوی غذا را در کنار منوی نوشیدنی قرار دهد تا فروش شما در حد ممکن بالا برود.
به آیتمها نامهای اصلی آنها را دهید و از اسم های لوس که در اکثر کافی شاپها استفاده میشود پرهیز کنید از اسم های خارجی استفاده نکنید همچنین ترجمه بسیار تاثیر منفی دارد ولی اگر از یک اسم عجیب و غریب استفاده می کنید حتما توضیحاتی در زیر آن است ارائه دهید.
منو های دیگر کافی شاپها که رقبای شما محسوب میشوند را مطالعه کنید این کار به شما کمک می کند تا در خلاقیت خود پیشرو باشید اسمها را طوری انتخاب کنید که در مشتری انگیزه سفارش را زیاد کند.حتیالامکان منوی خود را در شبکه های اجتماعی و یا در صورت امکان در وبسایتهایی که در مورد کافی شاپها ساخته شدهاند ارائه دهید تا قبل از ورود مشتریان به کافیشاپ شما بتوانند از قیمت‌ها و اقلامی که در منو شما وجود دارد آگتهی داشته‌باشند. در این صورت مشتری وقتی به کافیشاپ شما میآید ضمن آگاهی کامل از شرایط کافه شما، در نظر دارد که چه چیزی برای او مناسب است بنابراین زمانی که مشتری در کافیشاپ به سر میبرد کمتر خواهد شد و میز شما برای مشتریان و بعدی زودتر خالی خواهد شد.

طراحی منو کافی شاپ در شیراز

 

یک حرفه ای استخدام کنید

در نظر داشته باشید که فقط یک متخصص طراحی دکوراسیون داخلی میتواند رابطه بین اجزای طراحی را متوجه شود و می‌داند که کابینت‌ها در کجا قرار گیرند و شما باید دستگاههای مربوط به کافیشاپ را در چه مکانی قرار دهید. همه این علم به تجربه مربوط می‌شود و چیز مشخصی نیست. در وهله اول باید فضای شما توسط یک طراح تقسیم بندی شود تا جایگذاری اشیا به بهترین شکل صورت گیرد.
یکی از مشتریان ما در شهر شیراز اصرار داشت که طرح مورد نظر خود را اجرا کند و روی این کار چندین میلیون تومان هزینه کرد و به نصیحت معماران ما توجهی نداشت بعد از ۶ هفته متوجه شد که اشتباهات بزرگی کرده زیرا که سلیقه شخصی باعث شده بود کافیشاپ عملکرد بالایی نداشته باشد. استخدام یک متخصص برای ساخت کافیشاپ شما در نهایت به شما یک کافی شاپ با سازههای اصولی خواهد داد. در ابتدا ممکن است فقط هزینههای آن را ببینید ولی به ما اعتماد کنید ما نمیخواهیم شما در اول کار خود شکست بخورید. گروه معماری و دکوراسیون داخلی مهزاد آماده خدمت‌رسانی به شما در زمینه طراحی دکوراسیون انواع کافی شاپ ، رستوران ، فست‌فود و... میباشد.

طراحی پایانی دکور کافی شاپ

اصلا لازم نیست میلیونها تومان خرج کنید تا یک دکور خیلی عالی در کافه خود داشته باشید در بسیاری از اوقات مشتریان ما پیشنهادهای بسیار عالی داشته‌اند. استفاده از مواد بسیار ارزان قیمت و یا حتی دور ریختنی یکی از ایده‌هایی است که در برخی کافی شاپها پیاده شده‌است. یکی از مشتریان ما با استفاده از کربنهای کفپوش که معمولا در باشگاههای ورزشی استفاده میشود کف کافه خود را دکور کرد و در انتها نتیجه واقعا حیرتانگیز بود بنابراین سعی نکنید به دنبال گران قیمتترین نوع دکور باشید با این کار شما فقط از سرمایه خود کم کردهاید.
در انتخاب جنس کف کافیشاپ دقت لازم را داشته باشید. استفاده از سرامیک معمولا پیشنهاد نمیشود چراکه سرامیک ها لغزنده هستند ممکن است برای مشتریان و افراد حاضر در کافی شاپ مشکل ایجاد کند. همچنین از فرش و موکت برای استفاده در کافه خودداری کنید زیرا آنها به راحتی جمع می شوند.
اگر به دنبال القای حس نوستالژیک در مشتری خود هستید سعی کنید بیشتر از چوب و یا آجر کاریهای قدیمی استفاده کنید. این آجرها به وسیله اسید شکل قدیمی می‌گیرند و بسیار مقرون به صرفه و شیک هستند.  سعی کنید هنگام عقد قرارداد با طراح و معمار در ابتدا بودجه خود را برای دکور کافیشاپ مشخص کنید این کار به ما اجازه میدهد تا  متریال مورد استفاده را متناسب با بودجه انتخاب کنیم. شما می توانید با استفاده از وبسایت های موجود در اینترنت که مهزاد آرشیتکت یکی از آنهاست اطلاعات خود را در مورد دکور کافی شاپ بالا ببرید تا به بهترین انتخاب برسید.

طراحی ارگونومیک

طراحی ارگونومی یا مهندسی درباره طراحی محیط و ارتباط محیط با انسانها است و بیان می‌کند که محیط باید طوری طراحی شود که انسانها بتوانند با آن ارتباط برقرار کنند.
ارگونومی علم طراحی وسیلههاست. سیستمهایی که ما با آنها کار می‌کنیم نیازهایی که بدن انسان دارد را پاسخ می‌دهند. ارگونومی درباره افراد و کار آنها صحبت میکند که چطور به بهترین نحو کارهای خودشان را انجام دهند. با طراحی ارگونومی ما میتوانیم به بهترین شکل محیط کار کارمندان خود را طراحی کنیم که بالاترین عملکرد را از آنها داشته باشیم.
طراحی ارگونومی به کارمندان شما اجازه خواهد داد تا کارهای خود را با قدمهای خیلی کمتر انجام دهند و عملکرد سریع داشته باشند . همچنین ارگونومی خوب کارمند شما را همیشه راضی نگه میدارد و انرژی منفی را از او دور می کند. به علاوه ارگونومی خوب به صورت غیرمستقیم احترام شما را به مشتری اعلام میکند. ارگونومی می‌تواند در طراحی یک صندلی کانتر فروش و حتی صف مشتری ها استفاده شود ارگونومی به شما اجازه میدهد تا از کمترین فضا بیشترین استفاده را ببرید. تمام طراحیهای ما در مهزاد آرشیتکت با رعایت اصوا طراحی ارگانومی انجام می‌شود. مهندسین ما اشراف کاملی بر طراحی ارگونومیک دارند.

نورپردازی در کافی شاپ

کافی شاپهای زیادی در شهر شیراز به وسیله مهندسین ما بررسی شده‌اند و همگی در طراحی نورپردازی خود نقصهای زیادی داشتند. امروزه استفاده از نور طبیعی در کافی شاپها بسیار مرسوم شده است سعی کنید از نور طبیعی استفاده کنید اما زیاده روی نکنید. استفاده زیاد از نور ممکن است مشتری شما را فراری دهد چراکه استفاده زیادی از نور پنجره و گرمای تولید شده توسط دستگاه‌های موجود در کافیشاپ شما میتواند سیستم خنک کننده شما را تحت فشار قرار دهد.
بهترین راهی که میتوان نور پنجره‌های بزرگ را خنثی کرد استفاده از سایه بانهای قابل تنظیم و یا پردههای زیبا است. همچنین پرده در طول زمستان نیز باعث جلوگیری از اتلاف انرژی گرمایی می‌شود.
در طراحی کافی شاپ نباید از لامپهای خیلی پر نور استفاده شود سعی کنید از لامپ های فلورسنت استفاده کنید یا لامپهای هالوژنی. نور کافیشاپ باید نسبتا کم باشد چراکه مشتریان کافیشاپ معمولا دوست ندارند تمام جزئیات کار آنها نمایان باشد اما در عین حال باید نور کافی برای میز آنها فراهم کنید چراکه اکثر افراد در کافی شاپ علاقه دارند کتاب‌های خود را بخوانند.
نورپردازی یک هنر بسیار پیچیده است و همهروزه همگام با تکنولوژی پیشرفت میکند وبسایتها و وبلاگهای زیادی وجود دارند که فقط در مورد نورپردازی و ایدههای جدید آن صحبت میکنند که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید اما ما به شما پیشنهاد میکنیم به هیچ عنوان طراحی نورپردازی کافیشاپ را خودتان انجام ندهید و این کار را به یک متخصص معماری و نورپردازی بسپارید.

 

نورپردازی کافی شاپ در شیراز

موزیک در کافی شاپ

برای موسیقی خود از روز اول نقش داشته باشید .اگر میخواهید از یک سیستم استریو برند استفاده کنید، پیشنهاد ما برند JBL است. حتما قبل از نصب این سیستم سیمکشی آن را به درستی انجام دهید  چراکه سیستم صوتی شما باید در تمام کافی شاپ با یک صدا به گوش برسد. استفاده از فقط یک منبع صوتی اصلا پیشنهاد نمیشود زیرا مشتریان نزدیک به منبع را آزرده خاطر میکند. تم موسیقی خود را هم انتخاب کنید. ما به یکی از از مشتریان خود در شیراز پیشنهاد دادیم تا در یک ماه اول از یک دیجی بسیار خوب استفاده کنند و همین امر باعث شد تا بسیاری از جوانان علاقهمند به موسیقی به این کافی شاپ بیایند و از موسیقی الکترونیک لذت ببرند. از باریستای خود هم کمک بگیرید این افراد سلیقه خاصی در انتخاب موسیقی کافی شاپ دارد. ولی این به این معنی نیست که مشتریان شما هم از این موسیقی لذت میبرند. سعی کنید در نظر داشته باشید که چه کسی مشتری هدف شما خواهد بود و به این وسیله در انتخاب موسیقی سلیقه به خرج دهید.
موسیقی هم یک بخش از فضای شما خواهد بود چراکه موزیکی که شما پخش میکنید در حال هوای مشتریان تاثیر خواهد گذاشت. به کارمندان خود بگویید که موسیقی که پخش میشود صرفاً برای مشتریان است نه لذت بردن شما پس سعی کنید با این موسیقی کنار بیایید.
اما اگر در مورد موسیقی زیاد اطلاعات ندارید یک نفر را پیدا کنید که در این رشته اطلاعاتی دارد تا بتواند موسیقی پس زمینه را به شما معرفی کند. موسیقی که شما در صبح پخش میکنید باید با موسیقی که در شب پخش میشود متفاوت باشد.
همچنین وبسایتهایی نیز وجود دارد که در پخش موسیقی فعالیت دارند مثل رادیو جوان و soundcloud که با استفاده از آن‌ها میتوانید دستهبندی مورد نظر خود را پیدا کنید زیرا که تمام دسته بندیها در این وب سایتها وجود دارد و اگر پخش کننده شما به اینترنت متصل شود دیگر دردسری بابت پخش موسیقی ندارید.

سیستم صوتی کافی شاپ در شیراز

فراموش نکنید شما یک کافی شاپ هستید

اصلا مهم نیست که چقدر منوی کافیشاپ شما گسترده است ، بیزینس شما که همان کافی شاپ است نمایانگر بیزینس قهوه میباشد. هویت شما با قهوه نشان داده خواهد شد به طوری که باید در منطقهای که بیزینس شما قرار دارد شما را برای بهترین سرو قهوه بشناسند. برای انجام این کار شما باید تمام جزئیات کار خود را و همچنین جزئیات محصولات خود را کاملا بدانید گرچه ممکن است بسیار طول بکشد اما ارزش یادگرفتن را دارد.
به پیشنهاد ما صاحب کافیشاپ باید در زمینه ی کافه و باریستا اطلاعات خود را بالا ببرد و در نتیجه آن  کافی شاپ  خود رادر زمینه سرو قهوه و نوشیدنی‌های مربوط به آن به یک مکان مرجع تبدیل کند. به طوری که افراد به یکدیگر بگویند اگر میخواهید قهوه خوب بخورید به این کافه سر بزنید. برای این پروسه شما میتوانید
در ورکشاپهایی که در سطح شهر شیراز برای آموزش کافهداری و باریستا برگزار می‌شود شرکت کنید مطمئن باشید نتیجه بسیار رضایتبخش خواهد بود. موسسه آموزشی شهر راز در شیراز از این دسته آموزشگاهها است که این دورهها را برگزار میکند.

مشتری کافی شاپ خود باشید 

دکور یک مغازه وقتی که قرار است به کافی شاپ تبدیل شود بسیار مهم میشود به طوری که وقتی در خیابان قدم میزنید به صورت ناگهانی تبلیغات محیطی کافی شاپهای جدید را میبینیم که گویا با بودجهای نامحدود شروع به کار کردهاند. کافی شاپ خود را با استراتژی برندینگی که در ذهن دارید رشد دهید. همیشه مشتری خود را در مرکز توجه خود قرار دهید و سعی کنید تا آنجا که برای شما مقدور است از دیدگاه برندینگ خود فاصله نگیرید. به خاطر داشته باشید مشتری در نهایت برای شما وارد کافیشاپ میشود نه برای دکور یا طراحی داخلی شما پس بزرگترین وظیفه شما خوشحال نگه داشتن مشتری است.

کافه معالی آباد شیراز

طراحی و اجرا 0 تا 100 کافی شاپ در شیراز توسط گروه طراحی و معماری مهزاد 

ما در مهزاد آرشیتکت با استفاده از علم روز معماری به بهترین شکل قادر به طراحی و اجرای انواع کافیشاپ در سبکهای مختلف ایتالیایی ، سنتی ، مدرن ، مینیمال و... هستیم شما عزیزان میتوانید برای بررسی عملکرد شرکت طراحی و معماری مهزاد به صفحه نمونه کارهای ما بروید و بررسی‌های لازم را انجام دهید. همچنین اگر سوالاتی در ذهن دارید، مشاورین ما می‌توانند به صورت تخصصی و کاملا رایگان شما را در زمینه طراحی و اجرای کافیشاپ در شیراز راهنمایی کنند. جهت دریافت مشاوره رایگان با شماره‌های موجود در وب‌سایت تماس بگیرید و یا درخواست خود را در صفحه تماس با ما ثبت کنید و منتظر تماس کارشناسان ما باشید.

 

منبع: مهزاد آرشیتکت ،coffebusiness

 

آدرس ارتباطی ما

 • آدرس نمایشگاه : شیراز ، شهرک گلستان ، نرسیده به فلکه دوم ، طبقه فوقانی بانک ملی
 • تلفن دفتر مرکزی  :  07136215811
 • مشاوره فروش      : 09373301286
 • مشاوره طراحی    :  09178288680
 • پشتیبانی سایت      :  09373301286
 • ایمیل : architectsmehzad@gmail.com