طراحی باغ شهری و ویلا در شیراز
با روی کار آمدن ارزش اجرا و طراحی باغ شهری در شیراز در ادامه سعی اریم اطلاعات وسیعی در مورد تاسیس و ساخت انواع پروژه های باغ شهری در شهر زیبای شیراز را به طور کلی مورد بررسی قرار دهیم محوطه سازی و طراحی ویلا و باغ های باشکوه در حومه و در داخل شهر نه تنها برای ساکنین آن مکان مورد توجه است بلکه سبب زیباسازی محله های مختلف شهر نیز خواهد شد. شهر زیبای شیراز به دلیل داشتن پتانسیل کافی برای محوطه سازی همواره مورد توجه بوده و در سال های اخیر نیز شاهد برگزاری پروژه های عظیم در این راستا هستیم برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه ی اجرای پروژه های طراحی باغ شهری در شیراز می توانید با شماره های موجود در صفحه ی اول وب سایتمان با متخصصان اجرای این نوع پروژه ها در ارتباط باشید.
طراحی باغ شهری در شیراز به ویژه ویلاهای لوکس به مراتب از تکنولوژی و امکانات به روز و مدرن استفاده می شود این اکر اگرچه می تواند هزینه های درخواستی را افزایش دهد ولی در مرحله ی بعدی نتیجه ی فوق العاده ای را به همراه خواهد داشت. آنچه که در طراحی باغ شهری در شیراز به طور عمده مد نظر ما است دسترسی به ایده آل ترین گزینه با هزینه های بسیار مناسب ولی برایی موارد لوکس باید انتظار هزینه های بیشتر باشیم. یک ویلا فقط از یک ساختمان مسکونی ساخته نمی شود بلکه همه ی بخش های موجود در اطراف ان از جمله آبنما ، زمین بازی و استخر و به ویژه محوطه ی اطراف ان نیازمند توجه می باشد زیرا موارد یاد شده  به طور مستقیم در فرم و زیبایی ویلا دخیل خواهد بود.

طراحی و اجرای باغ شهری در شیراز

 

در ادامه با شما عزیزان در مورد پنج قانون اساسی طراحی باغ شهری و ویلا با شما صحبت میکنیم.

این پنج قانون توسط معماران متخصص در مهزاد آرشیتکت برای طراحی باغ و ویلا پیشنهاد شده ما این فرصت را غنیمت شمردیم تا در وبسایت مهزاد آرشیتکت این اصول را با شما عزیزان به اشتراک بگزاریم. مهزاد آرشیتکت با چندین سال سابقه در انجام پروژه های معماری در شهر شیراز آماده مشاوره رایگاه با شما عزیزان در زمینه طراحی باغ شهری و ویلا می باشد.

1-یک تیم طراحی و معاری انتخاب کنید که توانایی انجام کانسپت ذهنی شما را داشته باشند: شما به شخصی نیاز دارید که یک شنونده خوب باشد تا هدف شما از طرح ذهنی و بودجه کار شما را به خوبی درک کند و بعد از آن شما میتوانید به طراح و معمار خود آزادی دهید تا با توجه به پارامترهای شما و در چهارچوب انتخابی شما تصمیم بگیرند که بهترین کار را انجام دهند.

2-یک لیست از خواسته های خود تهیه کنید (wish list) با چند عکس از خواسته های نهایی: با انجام این کار شما می‌توانید یک ابزار برای معرفی حس و حالی که قرار است پروژه در اتمام کار به شما بدهد برای خود تهیه کنید ولی در نظر داشته باشید از کپی کردن حتما پرهیز کنید ما به دنبال کپی برداری از دیگران نیستم ولی با این کار شما میتوانید استایل خود را به طراح و معمار خود معرفی کنید. و یک لینک به معمار خود معرفی کنید مطمعن باشید با این کار کمک بزرگی به معمار خود کرده‌اید.

3-هدف در اجرای پروژه را به صورت بند بند شرح دهید: اهداف کوتاه مدت و بلند مدت را برای ویلای خود مشخص کنید , گونه این نیازها حین انجام کار باید باهم طتبیق داده شوند. به عنوان مثال خانه یا ویلایی که برای یک زوج ساخته می‌شود کاملا با ویلایی که برای یک خانواده چند نفره که دارای فرزندهای کودک و نوجئان هستند بسیار متفاوت است پس با توجه به نیاز خود برای طراحی ایده دهید. از خود سوال بپرسید طراحی چگونه باشد تا بهترین استفاده افراد از آن صورت بگیرد.

4-بر روی احساس  تمرکز کنید: دوست دارید خانه و یا ویلای شما چه احساسی برای افراد در بر داشته باشد؟ بر روی این موضوع تفکر کنید و ساده از آن نگذرید ، این کار به طراحی ویلا و نحوه عملکرد آن به طراح بسیار کمک می‌کند تا خروجی کار به شما احساسی که می‌خواهید را بدهد.

5-برای پروژه خود یک بودجه واقه بینانه در نظر بگیرید: هزینه ساخت و ساز رابطه مستقیمی با 3 چیز مهم دارد: اندازه پروژ ، پیچیدگی و جزئییات کار این سه اصل را برای خود یادداشت کنید و با باز کزدن هرکدام با کمک طراحی خود بودجه را مشخص کنید.

 

طراحی دکوراسیون داخلی ویلا و باغ شهری در شیراز

 

طراحی باغ شهری در شیراز
به محض نهایی شده قرارداد اجرا و طراحی باغ شهری در شیراز همه ی خدمات ساختمانی از جمله :  

 • دریافت مجوز طرح
 • پیگیری صدور پروانه
 • تخریب و خاکبرداری
 • مقاوم سازی
 • سفت کاری و البته نازک کاری

به عهده ی کارشناسان برگزار کننده ی طراحی باغ شهری در شیراز خواهد بود. متخصصین ما در این زمینه به دلیل داشتن تجربه ی چندین ساله و البته آگاهی کامل به ریز و بم موضوع به راحتی می توانند از به وجود آمدن هرگونه خسارت جلوگیری کرده و گامی مطمئنی در محوطه سازی و دسترسی به طرح مد نظر بردارند. با اطمینان کامل می توانید هماهنگی های لازم برای یک اجرای کامل و عاری از هر گونه دغدغه را به ما بسپارید. به کارگیری طراحی باغ شهری در شیراز نه تنها به نفع و مزیت شما تمام خواهد شد بلکه در راستای زیباسازی شهر نیز گام موثری برخواهید داشت و این اکمر به مراتب در سال های بعدی می تواند صنعت گردشگری شهر را نیز افزایش دهد اگرچه شیراز به عنوان قطب های اصلی گردشگری کشور می باشد ولی همچنان  نیازمند اقدامات وسیع در این راستا است و این امر بدون مشارکت مردمی و البت بهره مندی از نیروهای کارشناس در این زمینه ممکن نخواهد بود. اجرای هر طرحی به منظور دسترسی به محوطه ی دلخواه باید به گونه ای انجام شود که در پیشرفت بافت شهر نقش داشته باشد و این امر تنها با بکارگیری نیروهای آموزش یافته در این زمینه میسر خواهد بود.  

طراحی ویلا و باغ شهری‌های کوچک
بسیاری از افراد به دلیل کمبود بودجه و یا نداشتن قطعه زمین مورد نظر خود مجبور به ساخت ویلا و باغ شهری با متراژ کم هستند متراژ کم نباید شما را از داشتن ویلای دلخواه خود منصرف کند شما با یک طراحی خوب و ایده آل میتوانید بهترین استفاده از همین متراژ کم را ببرید. حال که این نعمت الهی در اختیار است می تواند با تبدیل آن به کارآمدترین گزینه پروژه های بسیار ارزشمندی در این زمینه را مطرح ساخت. جزئیات ساخت باغ و ویلای خود را با ما هماهنگ کنید تا هم بدون دغدغه به آن دست یابید و هم از کیفیت کار انجام شده مطمئن باشید. روش کار ما به این گونه است: حال که شما این فرصت را در اختیار دارید می توانید با تبدیل آن به کارآمدترین گزینه پروژه های بسیار ارزشمندی در این زمینه را مطرح کنید. جزئیات ساخت باغ و ویلای خود را با ما هماهنگ کنید تا هم بدون دغدغه به آن دست یابید و هم از کیفیت کار انجام شده مطمئن باشید.
روش کار ما به این گونه است:

 • بازدید از زمین و البته  نقشه برداری
 • تجزیه و تحلیل یا همچنین  ارزیابی مکان
 • محاسبه مالی طرح
 • آغاز به نهایی  پروژه

 با ما به ویلای مورد نظر خود دست یابید .

طراحی ویلا و باغ شهری کوچک در شیراز

 طراحی باغ 1000 متری شیراز
سبک ویلای انتخابی در پروژه های طراحی باغ شهری در شیراز با توجه به سلیقه ی کارفرما می تواند متغیر باشد ولی در حالت کلی می توانیم سبک های به کار بسته را در چندین مورد جداگانه دسته بندی کنیم.
سبک های طراحی ویلا:

 • سبک ویلای مدرن
 • سبک ویلای کلاسیک
 • سبک ویلای تلفیقی
 • ویلا سنتی ایرانی
 •  سبک روستیک
   

رویای شما زندگی در چه نوع از ویلاهای یاد شده است؟ به به کارگیری خدمات اجرا و طراحی باغ شهری در شیراز به رویای خود دست یابید و از کیفیت کار انجام شده مطمئن باشید. ویلا جایی است که می توانید به راحتی خلاقیت های خود را در این مکان به اشتراک بگذارید و با به کارگیری رهنمودهای معماران انتخاب مناسبی در اجرای همه ی بخش های آن داشته باشید. قرار گیری و البته جانمای فضاهای در طراحی باغ شهری در شیراز یکی از آیتم های اولیه ای است که مورد توجه قرار می گیرد و در مرحله ی بعدی تمام جزئیات از جمله نوع سنگ به کار رفته در نمای بیرونی ساختمان و همچنین نوع پارکت انتخاب شده بر کف داخلی آن به طور کامل با در نظر گرفتن بودجه ی اختصاص داشته شده مشخص می شود. در حوالی شهر شیراز معادن سنگ های باارزش بسیاری است که به طور عمده نیز در اجرای و طراحی باغ شهری در شیراز نیز مورد استفاده قرار می گیرد هر کدام از موارد یاد شده زیبایی طرح به دست آمده را دو چندان خواهد ساخت.

طراحی ویلا در شیب تند در شیراز
طراحی باغ شهری در شیراز به ویژه باغ ویلا یا به عبارت بهتر ویلایی که در داخل یک باغ ساخته می شود به خصوص در مناطقی با شیب تند نیازمند در نظر گرفتن اصول های ساختمان سازی بسیار مهمی است. هرگونه کوتاهی در اجرای این نوع از طرح ها می تواند به زیان های بسیار گزاف تبدیل شود به همین دلیل باید معیارهای مشخصی در نظر گرفته شود که ساخت و اجرای ویلا بدون هیچ گونه مشکل نهای گردد. در طراحی ویلا به ویژه در داخل باغ نقشه ای که منتخب می گردد باید به طور کامل با شرایط موجود در دسترسی هماهنگی کافی را داشته باشد به عنوان مثال ساخت یک استخر بزرگ در داخل باغی با مساحت کم معقول به نظر نمی رسد و همچنین فضای اختصاص داده شده به آن می تواند سبب ایجاد محدودیت های بسیاری در اجرای بخش های دیگر باغ ویلا به وجود آورد . همه ی چیز باید به شکل میزان مد نظر گرفته و با استحکام و مقاومت طراحی و ساخته شود. ناظرین ما به طور پیوسته پیشرفت اجرا و طراحی باغ شهری در شیراز را در نظر قرار دارند.
در ساخت ویلا اگر چه نکات مختلفی از جمله نورپردازی ، رنگ آمیزی و دکوراسیون داخلی و خارجی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است ولی زمانی که به اجرا و ساخت یک باغ ویلا یا ویلا در یک منطقه ی شیب دارد می رسیم اوضاع به شدت سخت تر می شود زیرا در این صورت هم باید توجه بسیاری صورت گیرد و هم نیازمند رعایت نکات مقاومت سازی بیشتری هستیم به ویژه با به وجود آمدن مشکلاتی از جمله سیل و بارش شدید لازم است ارزیابی های مشخصی در این باره صورت گیرد. مهم نیست محوطه ای که در دست دارید شامل چه مقدار است با به کارگیری طرح های کامل میتوانید مناسب ترین ویلا را داشته باشید. در طراحی باغ شهری در شیراز به ویژه طراحی باغ ویلا از آنجا که کارفرما به طور کامل می تواند در نحوه ی اجرای طرح دخیل باشد آیتم های طراحی بسیار متفاوت می باشد از سوی دیگر زاویه ی تابش خورشید، ابعاد زمین و اقلیم آب و هوایی در این بخش می تواند به طور منحصر گزینه های موجود در دست را تغییر دهد به دنبال آن هستیم با انتخاب معقول ترین و البته مقرون به صرفه ترین گزینه ها شما را به هدف خود نزدیک کنیم.

 

طراحی ویلا در شیب تند شیراز

هزینه طراحی باغ شهری در شیراز
هزینه ی درخواستی برای طراحی باغ شهری در شیراز با توجه به مساحت منتخب شده و البته امکاناتی که مد نظر است می تواند متغیر باشد . نقشه ی کامل طرح قبل از اجرای هرگونه اقدامی در اختیار کاربر قرار داده می شود و همچنین می توانید در همان روزهای آغازین برآورد مشخصی در مورد هزینه های درخواستی به دست آورید. برخی از کاربران در صورت دلخواه می توانند سبک و علایق خود را در نحوه ی اجرای طرح دخیل کنند ولی پیشنهاد ما آن است که حتما رهنمودهای  کارشناسان را در اولویت قرار دهید. به مراتب پروژه های سنگین نیازمند هزینه های گزاف خواهد بود از سوی دیگر نوسانات موجود در اقتصاد کشور می تواند به طور قابل ملاحظه ای سبب افت و خیز هزینه های درخواستی برای نهایی ساختن این نوع از طرح های محوطه سازی بینجامد.

باید و نباید های در مورد طراحی باغ شهری در شیراز

در طراحی باغ شهری در شیراز به ویژه باغ ویلا نیازمند در نظر گرفتن نکات مهمی از جمله

 • تناسب بین محوطه خارجی
 • تناسب دردکوراسیون داخلی
 • پیوستگی در استفاده از رنگها
 • هماهنگی در  نمای ویلا با مصالح به کار رفته در ساخت آن
 • دیگر اجزای تشکیل دهنده ویلا
 • استفاده بهینه از المانهای  و آیتم های موجود در ساخت ویلا
 •  استخر، آبنما، به ویژه آلاچیق

هستیم هر کدام از گزینه های یاد شده می تواند به طور جدی در زیبایی و محوطه سازی مورد نظر دخیل باشد تردیدی نیست که عدم داشتن تخصص در اجرای چنین پروژه هایی نیازمند هزینه های بیشتر خواهد بود و هم اطمینان کاملی در مورد کیفیت نهایی کار نیست . همین اکنون می توانید به منظور پیشبرد اجرا و طراحی باغ شهری در شیراز  با شماره های موجود با ما درمهزاد آرشیتک   و هماهنگی های لازم را نهایی کنید. پیشنهاد ما این است از ایده ی طراحی ویلای مدرن غافل نباشید این نوع از طرح های که ادغامی از انواع ایده های مختلف در معماری می باشد توانسته هم با سادگی و هم با داشتن معیارهای مختلف بسیار سودمند باشد. شما عزیزان می‌توانید برای مشاوره رایگان در زمینه طراحی و اجرای ویلا و باغ شهری با ما در تماس باشید.

منبع: مهزاد آرشیتکت ، archdaily ، hometosolve

 

آدرس ارتباطی ما

 • آدرس نمایشگاه : شیراز ، شهرک گلستان ، نرسیده به فلکه دوم ، طبقه فوقانی بانک ملی
 • تلفن دفتر مرکزی  :  07136215811
 • مشاوره فروش      : 09373301286
 • مشاوره طراحی    :  09178288680
 • پشتیبانی سایت      :  09373301286
 • ایمیل : architectsmehzad@gmail.com