انواع مشاوره در زمینه‌های مختلف دکوراسیون داخلی و معماری

دکوراسیون داخلی و معماری علم، طراحی فضا است که با استفاده از عناصر متعددی مانند: فرم، رنگ، بافت، سبک، نظم و بسیاری از عوامل دیگر شناخته می‌‌شود. همه این عناصر با یکدیگر ترکیب شده و هارمونی بی‌نظیری را در معماری یک بنا به وجود می‌‌آورند. گروه معماری و دکوراسیون داخلی مهزاد با ارائه خدمت جدید مشاوره رایگان قصد دارد شما را در تمام زمینه‌های دکوراسیون راهنمایی کند تا بتوانید به راحتی درمورد انتخاب دکوراسیون منزل، دفترکار، رستوران و هر فضای دیگری، تصمیم‌گیری کنید و در تمام زمینه‌ها بهترین انتخاب را داشته‌باشید تا هزینه گزافی بابت هیچ کدام از فعالیت‌های مربوط به ساختمان‌سازی و دکوراسیون داخلی پرداخت نکنید. در این مقاله می‌‌خواهیم انواع مشاوره در زمینه‌های مختلف دکوراسیون داخلی را بررسی کنیم و به شما در شناسایی بهتر این عناصر کمک کنیم و ارتباط آ‌ن‌ها را با طراحی دکوراسیون داخلی و معماری مورد بررسی قرار دهیم. بنابراین تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

 

انواع مشاوره در زمینه‌های مختلف دکوراسیون داخلی

 

مشاوره نحوه استفاده از عناصر فضا در معماری داخلی و معماری
دکوراسیون داخلی شاخه‌ای از رشته معماری است که مربوط به فضای داخلی ساختمان و ایجاد چیدمان‌‌هایی متناسب با فضا و سبک درخواستی کارفرما است. از طریق دکوراسیون داخلی، تنوع  و حس زندگی در فضای خانه حکم‌فرما می‌‌شود و این امر روحیه و نشاط ساکنین خانه را افزایش خواهد داد. مشاوره دکوراسیون داخلی و معماری در زمینه‌های زیر انجام می‌شود.
 
مشاوره در زمینه نورپردازی
نور یکی از عناصر بسیار مهم در معماری داخلی و خارجی به شمار می‌‌رود. از طریق نور فضا، معنای واقعی خود را با ترکیب رنگ، بافت و بسیاری از عناصر دیگر پیدا خواهد کرد. بدون نور جنبه‌‌های زیبایی‌‌شناسی معماری این امر قابل مشاهده نیست. امروزه استفاده از انواع نورپردازی در معماری، فضایی خلاقانه را ایجاد می‌کند که جلوه بصری مناسبی را به ذهن بیننده منتقل خواهد کرد. در مشاوره دکوراسیون داخلی، انواع طراحی نورپردازی‌‌ جهت ایجاد محیطی منحصر به فرد متناسب با فضای شما پیشنهاد می‌شود.
 • نورپردازی محیطی
 • نورپردازی تاکیدی
 • نورپردازی تزیینی
 • نور طبیعی
هر کدام از این نورپردازی‌ها با توجه به نوع فضا و هدف معمار کاربرد مخصوص به خود را دارند. بنابراین جهت انتخاب نورپردازی مناسب در ابتدا باید مشاوره دکوراسیون داخلی را انجام دهید. با وجود طراحان و مشاوران حرفه‌ای در این زمینه، به راحتی نورپردازی فضای مورد نظر شما انجام خواهد شد.
 
مشاوره در مورد انتخاب رنگ در دکوراسیون داخلی
بدون شک رنگ از عناصر اصلی در دکوراسیون داخلی و معماری به شمار می‌رود که بدون آن، فضا معنا و مفهوم خود را از دست خواهد داد. این امکان وجود دارد که از طریق رنگ‌های متفاوت، در شرایط ذهنی روحی افراد تاثیرات بسیاری را ایجاد کرد. از آن‌جایی که سبک‌های متفاوت، رنگ‌بندی‌های مشخص و مخصوص به خود را دارند، در مشاوره دکوراسیون داخلی تا حد امکان توصیه می‌شود که در استفاده از رنگ‌ها اغراق نشود چراکه در این صورت سردرگمی ساکنان را ایجاد خواهد کرد. همچنین شناسایی اصطلاحات مربوط به رنگ‌ها می‌تواند به شما کمک کند تا بهتر با مشاورین ما ارتباط برقرار کنید. رنگ‌ها را با توجه به معنی و مفهومی که دارند، در دسته‌بندی‌های زیر قرار می‌دهند.
 • رنگ‌های گرم
 • رنگ‌های سرد
 • رنگ‌های خنثی
 
مشاوره انتخاب رنگ در دکوراسیون داخلی
 
رنگ‌های گرم و ایجاد هیجان
همانطور که می‌دانیم رنگ‌های گرم مانند قرمز، نارنجی و زرد، محیطی پر انرژی و شاد را ایجاد می‌کنند. بنابراین برای افرادی که دچار افسردگی و کمبود هیجانات هستند، در مشاوره دکوراسیون داخلی استفاده از این رنگ‌ها در محیط پیشنهاد می‌شود. باید توجه کرد که این رنگ‌ها سبب افزایش فشارخون و ضربان قلب می‌شود؛ بنابراین برای بیمارانی که دچار مشکلات قلبی هستند، ممکن است خطرآفرین باشد. به همین دلیل معماران باید طوری طراحی داخلی را انجام دهند که هیچ گونه مشکل و اختلالی در زندگی افراد ایجاد نشود.

 
رنگ‌های سرد جهت حفظ آرامش و ایجاد فضایی آرام 
در مشاوره دکوراسیون داخلی پیشنهاد می‌شود که حتما از یک یا دو نوع رنگ سرد مانند: آبی یا سبز، در طراحی داخلی استفاده شود تا در کنار رنگ‌های گرم، محیطی آرام را ایجاد شود و آرامش را برای افراد به ارمغان بیاورد. 
 
رنگ خنثی و فضاسازی
رنگ‌های خنثی نیز در انواع دکوراسیون داخلی و معماری به کار می‌روند و فضا را بزرگتر یا کوچکتر نشان می‌دهند. رنگ‌های سفید، مشکی و خاکستری در زمره رنگ‌های خنثی قرار می‌گیرند.
 
 
انتخاب رنگ در دکوراسیون داخلی
 
مشاوره دکوراسیون داخلی در ایجاد تعادل در فضا
حفظ تعادل فضا با استفاده از عناصر متفاوتی صورت می‌گیرد. تعادل در نگاه بصری سبب می‌شود که کلیه لوازم موجود در خانه با یکدیگر هارمونی مناسبی را داشته باشند و هیچ کدام از آ‌ن‌ها به صورت اضافه به چشم نیایند. در مشاوره دکوراسیون داخلی توصیه می‌شود که جهت حفظ تعادل، موارد زیر در نظر گرفته شود.
 
توجه به رنگ‌ها: به عنوان نمونه هنگامی که از یک رنگ تیره در محیط استفاده می‌شود، بهتر است جهت ایجاد تضاد و حفظ کنتراست و تعادل، رنگ روشنی را در کنار آن به کار برد که چشم را به خود جذب کند.
نحوه قرارگیری تجهیزات لوازم داخلی: با توجه به فضایی که در اختیار دارید بهتر است از لوازم و تجهیزاتی استفاده کنید که متناسب با محیط باشد. در این صورت با نگاه کردن به لوازم موجود در فضا به سرعت تعادل ایجاد شده و نحوه چیدمان را درک خواهید کرد.

 
توجه به ابعاد فضا: زمانی که فضایی در اختیار معمار قرار می‌گیرد که ابعاد آن با یکدیگر همخوانی ندارند، با ایجاد تعادل در فضا تا حدود زیادی کلیه مشکلات موجود در ابعاد فضا برطرف خواهد شد. در مشاوره دکوراسیون داخلی پیشنهاد می‌شود که این امر از طریق انواع کاغذ دیواری، تابلو و سایر وسایل دکوراتیو انجام شود.
 
هارمونی عناصر متفاوت در کنار یکدیگر: هارمونی به معنی ترکیب‌بندی کلیه عناصر با یکدیگر است که در دکوراسیون داخلی و معماری باید رعایت شود. کوچک‌ترین عنصری که در معماری مورد استفاده قرار می‌گیرد، باید با سایر عناصر دیگر هارمونی مناسبی را داشته باشد. به عنوان نمونه: رنگ، بافت، نحوه چیدمان، نوع تجهیزات و بسیاری از عوامل دیگر دست به دست هم می‌دهند تا فضایی دلنشین و هماهنگ را با هم ایجاد کنند.
 
 
بافت اشیا و لوازم مورد استفاده در فضای داخلی و خارجی
وزن فضا را از طریق بافت در دکوراسیون داخلی و معماری ایجاد می‌کنند. در واقع بافت به اشیا در فضای داخلی و خارجی بعد می‌دهد و از این طریق حس فضا را ملوس‌تر خواهد کرد. ممکن است بافت، بیشتر از رنگ و سایر عناصر دیگر در داخل فضا خودنمایی کند و این امر به دلیل تنوع بسیار کمی است که نسبت به رنگ یا طرح‌های متنوع دارد. از طریق بافت فضاسازی‌های متفاوت به راحتی انجام می‌شود. در مشاوره دکوراسیون داخلی عنوان می‌شود که رنگ بافت نباید با رنگ فضای کلی یکسان باشد؛ زیرا در این صورت تاثیری در دید افراد نخواهد گذاشت و استفاده از آن بی‌نتیجه می‌ماند.
 
بافت اشیا و لوازم مورد استفاده در فضای داخلی و خارجی
 
 
مشاوره دکوراسیون داخلی در انتخاب سبک 
سبک به روش طراحی هر معمار گفته می‌شود که در دوره‌های متفاوت بیانگر نگاه آن‌ها به معماری و طراحی بوده است. امروزه انواع متفاوتی از سبک‌ها وجود دارد که در پشت خود دنیایی از رمز و راز را پنهان کرده‌اند. در اینجا به صورت کلی دسته‌بندی انواع سبک طراحی را عنوان می‌کنیم.
 

سبک سنتی
این سبک همانطور که از نام آن مشخص است، حال و هوای سنتی دارد و امروزه در کنار سبک مدرن به صورت تلفیقی به کار برده می‌شود. در این سبک تقارن بسیاری به چشم می‌خورد و استفاده از خطوط منحنی کمتر از سبک‌های دیگر است. رنگ‌بندی‌های متفاوت در شیشه، عناصری مانند طاقچه، تخت ساده، گلیم، متریال‌هایی مانند چوب، حصیر و بسیاری از تزیینات دیگر در سبک سنتی وجود دارند که موجب زیبایی آن می‌شوند. معمار ممکن است این سبک را در گوشه‌ای از خانه یا محیط مورد نظر خود پیاده کند یا به طور کامل این سبک را به اجرا درآورد.

 

سبک سنتی

 

سبک کلاسیک
از ویژگی‌های بارز این سبک خطوط شکسته، زاویه‌دار، استفاده از اشکال هندسی روی دیوار یا سقف، گچ بری‌های متنوع در فضای داخلی است که از طریق رنگ سفید و طوسی یا برخی از رنگ‌های ملایم رنگ‌آمیزی شده‌اند.این نوع دکوراسیون با در نظر گرفتن عناصر متفاوتی انجام می‌شود که هر کدام از آن‌ها در ارتباط با یکدیگر قرار دارند و  با عدم توجه به یکی از این عناصر، طراحی معنا و مفهوم خود را از دست خواهد داد. بنابراین معماران باید به کلیه مفاهیم ذکر شده آگاهی داشته باشند.

 

سبک کلاسیک

 

برای اطلاع از انواع سبک‌های دذکوراسیون داخلی می‌توانید به مقاله مربوطه مراجعه کنید دانستن انواع سبک‌های دکوراسیون داخلی و تفاوت‌های آن‌ها به شما کمک می‌کند تا با مشاورین ما ارتباط بهتری برقرار کنید و راحت‌تر تصمیم بگیرید.

مشاوره در دکوراسیون داخلی در واقع به افراد کمک می‌کند که معماری داخلی فضای زندگی یا محیط کار خود را به بهترین نحو ممکن تغییر دهند و محیطی دلچسب و آرام را متناسب با شرایط روحی خود ایجاد کنند. شما می‌توانید جهت دریافت مشاوره رایگان در انواع زمینه‌های دکوراسیون داخلی، با شماره‌های موجود در وبسایت ما تماس بگیرید و یا از طریق صفحه تماس با ما در خواست خود را ثبت کنید و منتظر تماس مشاورین ما باشید.

 

 

 
 
 

 

آدرس ارتباطی ما

 • آدرس نمایشگاه : شیراز ، شهرک گلستان ، نرسیده به فلکه دوم ، طبقه فوقانی بانک ملی
 • تلفن دفتر مرکزی  :  07136215811
 • مشاوره فروش      : 09373301286
 • مشاوره طراحی    :  09178288680
 • پشتیبانی سایت      :  09373301286
 • ایمیل : architectsmehzad@gmail.com