درب اتاقی ملامینه HPL 

درب‌های اتاقی چوبی به دو صورت تمام چوب و روکشی ساخته می‌شون. درب‌های ملامینه HPL در دسته درب‌های روکشی قرار می‌گیرند. برای ساخت درب‌های روکشی ابتدا یک چهارچوب قاب مانند ساخته می‌شود، روی آن صفحات لامینت مخصوص قرار میگیرد و فضای خالی بین صفحات با شبکه‌بندی چوبی یا مقوایی که مشابه لانه زنبور است پر می‌شود. این شبکه بندی جهت افزایش مقاومت درب صورت می‌گیرد.

صفحه لامینت HPL

این صفحه نوعی صفحه لامینت است که تحت فشار بالا ساخته می‌شود. به آن فرومیکا یا HPL می‌گویند که واژه HPL مخفف واژه‌های HIGH PRESSES LAMINATE می‌باشد. صفحه HPL از چندین لایه الیاف آغشته به رزین تحت گرمای زیاد و فشار 5 مگاپاسکال ساخته می‌شود. این صفحات برخلاف ورق‌های pvc، مات هستند. درب‌هاییی که با این صفحات روکش می‌شوند، نیازی به رنگ‌آمیزی ندارند. از این صفحات هم می‌توان روی mdf و هم روی نئوپان استفاده کرد اما مقاومت mdf بسیار بیشتر است.

ویژگی‌های صفحات HPL

 1. مقاومت در برابر آب: صفحات HPL در تماس مستقيم با آب و رطوبت کاملا مقاوم بوده از اينرو جنس ايده آل براي محيط های نمناک است.
 2. سهولت شست و شو: به سبب عدم جذب آب لک نمی شود و در صورت شست و شو براحتی تميز می گردد. و مواد تميز کننده معمولی بر آن بی تاثير است.
 3. استحکام: ترکيب مقاومت خمشی و قابليت ارتجاعی در ساخت صفحات HPL مايه مقاومت مطلوب آن در مقابل ضربه و ... گرديده است.
 4. بهداشتی بودن: پايه فنوليک و درجه حرارت بالا و فشار زياد در ساخت صفحات HPL سبب مقاومت آن در مقابل اغلب مواد شيميايی و آتش گرديده و محيط نامناسبی برای رشد باکتری ها محسوب می شوند.
 5. خراش ناپذيری: لايه نهايی سخت روی صفحات HPL مقاومت خوبی در مقابل خراشيدگی از خود نشان می دهد.

مزایای لامینت HPL

 1. مقاومت مناسب روکش ملامینه در برابر رطوبت
 2. مقاومت در برابر حرارت وسایش
 3. هماهنگ بودن رنگ لبه های چسبانده شده با سطح رویه
 4. قیمت مناسب وتنوع در طرح و رنگ

​درب‌های روکشی ساخته شده با صفحه HPL از مقاومت خوبی برخوردار هستند و در ابعاد کاملا استاندارد ساخته شده‌اند. این درب‌ها را می‌توان برای اتاق، سرویس بهداشتی و حمام نیز استفاده کرد اما بهترین کاربرد آن برای اتاق است. گروه معماری و دکوراسیون داخلی مهزاد عرضه‌کننده انواع درب‌های چوبی با مناسب‌ترین قیمت و بهترین کیفیت می‌باشد. شما میتوانید جهت ثبت سفارش یا اطلاع از قیمت با شماره‌های موجود در وبسایت ما تماس بگیرید و یا از طریق فرم تماس با ما اقدام کنید.

دقت داشته‌باشید که رنگ محصولات ممکن است در حالت فیزیکی با عکس‌ها تفاوت کمی داشته‌باشد.

آدرس ارتباطی ما

 • آدرس نمایشگاه : شیراز ، شهرک گلستان ، نرسیده به فلکه دوم ، طبقه فوقانی بانک ملی
 • تلفن دفتر مرکزی  :  07136215811
 • مشاوره فروش      : 09373301286
 • مشاوره طراحی    :  09178288680
 • پشتیبانی سایت      :  09373301286
 • ایمیل : architectsmehzad@gmail.com